Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

UOKiK ogłasza kolejny konkurs prac magisterskich

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c185326f6f1982399.jpg
UOKiK ogłasza kolejny konkurs prac magisterskich

Autorzy prac magisterskich poświęconych ochronie konkurencji i konsumentów mogą wziąć udział w konkursie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Zgłoszenia można przesyłać do końca października br. Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł.

– Przedsięwzięcie to jest dla absolwentów okazją do zaprezentowania własnych dokonań naukowych oraz szansą na dalszy rozwój zawodowy. W konkursie mogą wziąć wszyscy studenci zainteresowani tą tematyką" – informuje w komunikacie UOKiK. Można przesyłać prace magisterskie obronione między 1 lipca 2012 r. a 15 października 2013 r. Należy to zrobić do 31 października 2013 r.

Zgłoszenie musi zawierać: wypełniony formularz, jeden egzemplarz pracy w miękkiej oprawie oraz egzemplarz na nośniku elektronicznym, a także streszczenie pracy. Należy także dołączyć zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające ocenę uzyskaną z pracy oraz informację, kiedy została ona obroniona.

W kategorii „ochrona konkurencji”, opracowania poświęcone polityce antymonopolowej mogą zgłosić absolwenci wszystkich kierunków, o ile ich prace spełniają wymogi przewidziane w regulaminie. Jest on dostępny na stronie: http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10051

W kategorii „ochrona konsumentów” przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia od absolwentów prawa, a nadesłane prace nie mogą poruszać następujących zagadnień: bezpieczeństwo produktów, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności oraz jakość wyrobów i usług. Autorów prac z zakresu prawa antymonopolowego powinna dodatkowo zachęcić szansa na otrzymanie wyróżnienia Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. 

Dokonując wyboru najlepszej pracy członkowie kapituł zwrócą uwagę na ich poziom merytoryczny oraz edytorski. Szczególnie ceniona będzie oryginalność opracowania, kreatywność oraz samodzielność w formułowaniu tematów i hipotez badawczych.

PAP – Nauka w Polsce

2013-01-14 ,