Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uniwersytet Śląski z ofertą dla uczniów i studentów na Ukrainie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_a2344f149d9461285.jpg
Uniwersytet Śląski z ofertą dla uczniów i studentów na Ukrainie

Uniwersytet Śląski od środy zachęca uczniów i studentów z Ukrainy do podjęcia studiów w Katowicach. Na rok akademicki 2013/2014 uczelnia przygotowała 201 bezpłatnych miejsc dla kandydatów spoza Unii Europejskiej.

Kandydaci z Ukrainy będą mogli starać się o przyjęcia m.in. na grafikę, psychologię, fizykę medyczną, politologię, socjologię, organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, geologię, filologię angielską - poinformował rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

– Staramy się prezentować naszą ofertę edukacyjną nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wizyta na Ukrainie to właśnie element promocji oferty skierowanej do cudzoziemców – powiedział rzecznik uczelni.

Wizyta pracowników Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego potrwa na Ukrainie do 14 kwietnia. W tym czasie delegacja odwiedzi m.in. Politechnikę Doniecką, Uniwersytet Narodowy i Uniwersytet Pedagogiczny w Charkowie, Uniwersytet Narodowy w Zaporożu.

Program obejmuje też udział w targach edukacyjnych "Oswita Słobożanszczyni" w Charkowie oraz "Oswita i Kariera" w Kijowie, wizyty w uczelniach partnerskich, spotkania z organizacjami polonijnymi oraz spotkania z kandydatami na studia.

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-05 ,