Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uniwersytet Śląski nieco bliżej Ameryki

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_37383e83193141916.jpg
Uniwersytet Śląski nieco bliżej AmerykiAmerican Corner to nazwa ośrodków, w których można się dowiedzieć nieco więcej na temat USA. Jeden z takich ośrodków otwarto na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, dokładnie w dniu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Wybory prezydenckie w USA to nie do końca zrozumiały w Europie proces - dość powiedzieć, że nie liczy się zwykła większość głosów. M.in. informacje o wyborach będzie można uzyskać w Centrum Informacji i Kultury Amerykańskiej w Katowicach.

Na całym świecie działa ok. 300 American Corner, m.in. w Polsce - w Gdańsku, Łodzi czy też Wrocławiu. Są to miejsca spotkań i szkoleń, otwarte nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich chętnych. Będzie tam można wypożyczyć książki i płyty DVD dotyczące Stanów Zjednoczonych, a także uzyskać dostęp do różnego rodzaju baz danych na temat tego kraju.

Księgozbiór będzie zawierał pozycje z zakresu literatury amerykańskiej, kultury, nauk społecznych oraz historii. Znajdzie się również coś dla dzieci. Księgozbiór American Corner ma być stale powiększany.

W katowickim American Corner znajdzie się również miejsce na projekcje filmów, organizowanie wykładów a także zajęcia w grupach. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że będzie to nie tylko wypożyczalnia i biblioteka, ale również miejsce wydarzeń kulturalnych.
2012-11-07 ,