Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uniwersytet Łódzki otrzyma unijne pieniądze na rozwój niektórych kierunków

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_beb5ad91e48363258.jpg
Uniwersytet Łódzki otrzyma unijne pieniądze na rozwój niektórych kierunków

Niemal 4,8 mln zł unijnego dofinansowania ma otrzymać Uniwersytet Łódzki na realizację międzywydziałowego projektu kształcenia na kierunkach: informatyka z językiem angielskim, geoinformacja oraz logistyka. W projekt włączeni zostali m.in. pracodawcy z regionu łódzkiego.

Projekt "InfoGeoLog: Informatyka - Geoinformacja - Logistyka. Kształcenie w zawodach przyszłości w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców" uzyskał drugą lokatę w konkursie i został zakwalifikowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W projekt Uniwersytetu Łódzkiego zaangażowane są wydziały: matematyki i informatyki, fizyki i informatyki stosowanej, ekonomiczno-socjologiczny, nauk geograficznych i zarządzania. W jego ramach uruchomiono takie kierunki studiów jak: informatyka w j. angielskim, geoinformacja (zastosowanie systemów informacji geograficznej) oraz technologii informatycznych w logistyce w j. angielskim.

"Przyznane obecnie pieniądze pozwolą na rozszerzenie oferty tych kierunków i współpracę między wydziałami" - powiedziała w piątek PAP dr Katarzyna Lubnauer z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Studenci będą mieli możliwość wyboru modułów specjalistycznych z każdego z trzech kierunków; w ich przygotowanie włączeni zostali także pracodawcy. Przewidziano m.in. szkolenia i kursy specjalistyczne dla wszystkich studentów tych kierunków w zakresie przedsiębiorczości, umiejętności interpersonalnych oraz drugiego języka obcego. Zaplanowano także staże krajowe i zagraniczne.

Część mają prowadzić zajęć zaproszeni wykładowcy, w tym z zagranicy. Szkolenia realizowane będą przez Akademickie Biuro Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego - zaznaczył rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.

Projekt "InfoGeoLog" UŁ otrzyma 4,78 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

PAP - Nauka w Polsce

2013-01-29 ,