Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na Polski Dzień Informacyjny

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_eaa4a6b1fd424557.jpg
Uniwersytet Europejski Viadrina zaprasza na Polski Dzień Informacyjny

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie n/Odrą zaprasza we czwartek na Polski Dzień Informacyjny. To okazja do poznania oferty uczelni, szczegółów nt. polsko-niemieckich podwójnych dyplomów i możliwości finansowania studiów poprzez stypendia.

– Ofertę Dnia Informacyjnego w języku polskim uczelnia kieruje do młodego kandydata z sąsiedzkiego kraju. Viadrina jest jedyną niemiecką uczelnią oferującą dzień otwarty po polsku - powiedziała koordynatorka ds. polskich studentów i marketingu niemieckiej uczelni Agnieszka Schmid.

Uczelnia z Frankfurtu nad Odrą specjalizuje się w dyscyplinach humanistycznych na trzech wydziałach: Prawa, Ekonomii i Kulturoznawstwa. Każdy z nich ma interdyscyplinarny charakter w zakresie nauczania oraz prowadzonych badań i opiera się na międzynarodowych standardach kształcenia.

Viadrina posiada w ofercie także polsko-niemieckie kierunki: wspólnie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu - międzykulturową germanistykę oraz niemieckie i polskie prawo, a także studia uzupełniające na kierunku ekonomia we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Uniwersytet oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, a także prowadzi Centrum Języków Obcych.

– W czwartek (18 kwietnia) od godziny 10 uczniowie, absolwenci polskich uczelni, rodzice oraz grono pedagogiczne mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty studiów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, podwójnych dyplomów polsko-niemieckich oraz form i zasad uzyskania dofinansowania do studiów. Oczywiście będzie też okazja do zapoznania się z naszą bazą dydaktyczną – dodała Schmid.

Jak można dowiedzieć się na oficjalnej stronie niemieckiej uczelni, Uniwersytet Europejski Viadrina został założony w 1991 roku z myślą o stworzeniu uczelni wyższej pozwalającej zbliżyć do siebie młodych ludzi z całego świata.

Ta idea sprawia, że społeczność studencka uczelni ma międzynarodowy charakter. Obecnie na frankfurckim uniwersytecie studiuje ponad 6 tys. studentów z ponad 90 krajów. Największa część zagranicznych studentów pochodzi z Polski. Łącznie studiuje tam ok. 800 naszych rodaków.

Uniwersytet w Frankfurcie nad Odrą od ponad 20 lat ściśle współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a ich wspólną placówką naukowo-badawczą jest Collegium Polonicum w Słubicach – bliźniaczym mieście dla Frankfurtu nad Odrą.

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-18 ,