Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uczestnicy międzynarodowych konkursów dostaną granty od Ministerstwa

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_302e99b07f2098460.jpg
Uczestnicy międzynarodowych konkursów dostaną granty od Ministerstwa
Chcesz wziąć udział w międzynarodowym konkursie, ale nie dysponujesz finansami, które pozwoliłyby rozpocząć przygotowania? Już wkrótce nie będziesz musiał się o to martwić.

Microsoft Imagine Cup, o którym niedawno pisaliśmy, to nie jedyny międzynarodowy konkurs, w którym uczestniczą polscy studenci. Jednak aby wziąć w nich udział, nierzadko trzeba wyłożyć własne środki finansowe na rozpoczęcie projektu. Wkrótce ma się to zmienić, ponieważ Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kończy prace nad programem "Generacja Przyszłości".

Założenia programu są jasne: opiekunowie naukowi studentów lub grup studenckich, które chcą startować w międzynarodowym konkursie, występują do MNiSW o dofinansowanie projektu. Ministerstwo zaś oceni projekt i w zależności od jego potencjału, przekazuje fundusze. Jak podkreśla Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, intencją programu jest stworzenie bardziej komfortowych warunków pracy dla studentów.

Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie eksperckie, materiał oraz wyjazdy na konkursy. Program ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla wszystkich studentów, pragnących uczestniczyć w konkursach - a trzeba powiedzieć, że i bez dodatkowego programu Ministerstwa polscy żacy radzili sobie bardzo dobrze.

Przykładem może być tutaj grupa The Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która w tegorocznym finale konkursu Imagine Cup zajęła trzecie miejsce w kategorii wykorzystania czujnika ruchu Kinect działającego z konsolą Xbox. Takie zastosowania mogą być szczególnie przydatne przy rehabilitacji ruchowej.
2012-09-21 ,