Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Uczelnia na pikniku, czyli Dzień Otwarty UW

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_4370af35591690568.jpg
Uczelnia na pikniku, czyli Dzień Otwarty UW

W najbliższą sobotę 20 wydziałów i ponad 30 innych jednostek Uniwersytetu Warszawskiego przeniesie się na teren Biblioteki Uniwersyteckie. Zainteresowani będą mogli bliżej poznać uczelnię, spotkać jej studentów, wykładowców, obejrzeć występy uczelnianych sportowców i artystów.

Dzień Otwarty UW to nie tylko propozycja dla osób, które chcą na uczelni studiować, ale również dla tych, którzy chcieliby się czegoś więcej o niej dowiedzieć.

Jak poinformowało Biuro Prasowe UW w komunikacie przesłanym PAP, w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej będzie się znajdować ponad 60 stoisk wydziałów i innych jednostek organizacyjnych UW. Goście Dnia Otwartego będą się mogli dowiedzieć więcej na temat konkretnego kierunku, porozmawiać z wykładowcami i studentami.

Fizycy i chemicy przygotowali też eksperymentalne pokazy. Od 10.00 do 16.50 zaplanowano 28 prezentacji jednostek, wśród nich m.in. ciekawe wykłady Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego o prognozowaniu pogody oraz o otwartości w nauce i edukacji, czyli o tym, czy można legalnie kopiować książki.

Natomiast na scenie w bibliotecznych ogrodach zaprezentują się uczelniani artyści i sportowcy. Oprócz spektakli teatralnych, występów tancerzy i śpiewaków będą też pokazy m.in. karate, capoeiry czy aikido. – Jeśli pogoda pozwoli pod sceną można będzie uczestniczyć w przeciąganiu liny, grze balonowej (uczestnicy powinni zabrać coś do przebrania, bo jest szansa, że napełnione wodą balony mogą pęknąć). W planie jest też nauka chodzenia na szczudłach, siłowanie się na rękę przy profesjonalnym stole do armwrestlingu, zawody na ergometrach wioślarskich czy strzelanie z łuków - czytamy w komunikacie.

Uczestnicy Dnia Otwartego UW będą też mogli zapowiedzieć na antenie akademickiego radia Kampus kolejną audycję. Zaplanowano również loterię z nagrodami, a do wygrania będą m.in. bilety wstępu na Juwenalia. Próbkę tego, co będzie się działo w maju na UW można będzie usłyszeć o godz. 17, kiedy rozpocznie się koncert studenckich zespołów.

Poza tym, jak podaje Biuro Prasowe UW, w sobotę będzie można zwiedzić samemu lub z przewodnikiem dwa budynki - Bibliotekę Uniwersytecką oraz znajdującą się po drugiej stronie ulicy nową siedzibę wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii, którą otwarto na początku tego roku akademickiego. Przewodnicy pokażą miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla turystów. Po obu budynkach można bezpiecznie spacerować wśród zieleni również na dachu, na wysokości 16 metrów.

Dla chętnych do zwiedzenia Biblioteki zorganizowano cztery wejścia, co godzinę od 11.00 do 14.00, a dla tych, którzy grupowo chcą obejrzeć budynek wydziałów lingwistycznych – dwa o 13.00 i 14.00.

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-20 ,