Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Trzy polskie drużyny wezmą udział w światowym finale Imagine Cup

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_51cb3ef5f82135554.jpg
Trzy polskie drużyny wezmą udział w światowym finale Imagine Cup
Trzy drużyny z Polski wezmą udział w finale największego studenckiego konkursu technologicznego: Imagine Cup. Dzięki zmianom w formule zawodów do zwycięzcy polskiej edycji z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu dołączyły drużyny z WAT i Politechniki Gdańskiej.

Organizowany od 2003 r. przez firmę Microsoft konkurs Imagine Cup to największe na świecie zawody technologiczne dla studentów. Światowy finał konkursu odbędzie się między 8 a 11 lipca w Petersburgu. Weźmie w nim udział 86 drużyn z 69 krajów. „Polska będzie jednym z najsilniej reprezentowanych krajów” – informuje centrum prasowe Microsoft.
 
Już w kwietniu udział w finale zapewniła sobie drużyna TapBoarders z Poznania. Jednak dzięki zmianom w tegorocznej formule Imagine Cup, do finałów przeszły również dwa inne zespoły z Polski: FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz WeRule z Politechniki Gdańskiej.
 
Nowość w regulaminie polegała na tym, że wszystkie drużyny, które zgłosiły się do udziału w konkursie Imagine Cup, mogły zgłaszać swoje projekty do finałów rozgrywanych online w sześciu kategoriach. Spośród blisko tysiąca zgłoszonych prac zaledwie 16 awansowało do udziału w finałach światowych, w tym aż dwa projekty z Polski. Dzięki temu w Petersburgu będą reprezentowały trzy zespoły. Równie silną reprezentację będą miały jedynie trzy inne kraje: Rosja, Francja i Chiny.
 
Jednym z polskich zespołów będzie FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Drużyna, w której znaleźli się: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski, przygotowała projekt o nazwie COPE (Common Operational Picture Environment).
 
Jest to platforma informatyczna umożliwiająca koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji. COPE wspomaga proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów i nawigacji GPS.
 
Projekt drużyny WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski, Mateusz Nowak to Modern Drug Test. Aplikacja na urządzenia mobilne, pozwala zbadać czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.
 
Trzecią drużyną, która będzie reprezentowała Polskę w Petersburgu jest zwycięzca krajowej edycji konkursu zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zespół, w którym znaleźli się: Tadeusz Makuch, Stefania Tempłowicz, Aleksandra Olejniczak, Bartosz Matuszewski, opracował projekt Multiboard.
 
Umożliwia on korzystanie z gier planszowych w wersji elektronicznej. Multiboard umożliwia połączenie ułożonych obok siebie kilku mobilnych urządzeń typu smartfon czy tablet, które mogą stworzyć wspólne środowisko dla gier. Za pomocą Multiboardu można grać zarówno w gry już istniejące na rynku, jak i w gry, jakich do tej pory jeszcze nie było. System otwiera więc przed wielbicielami gier zupełnie nowe możliwości.
 
„Możliwość reprezentowania Polski na finałach międzynarodowych jest dla nas dużym wyróżnieniem. Wierzymy w nasz projekt i chcemy walczyć o podium, dlatego skupiamy się nad przygotowaniami do finałów w Petersburgu i dalszym rozwojem naszego projektu” – powiedziała Stefania Tempłowicz z zespołu TapBoarders z Poznania.
 
Jak informują organizatorzy zawodów, tegoroczna edycja Imagine Cup spotkała się z największym w historii zainteresowaniem studentów. Zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku. W Petersburgu - o nagrody z najwyższej w historii konkursu puli wynoszącej 300 tys. dol. - będzie rywalizowało w sumie 305 młodych innowatorów.
 
Polscy studenci do tej pory w światowych finałach aż 21 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 8 drugich i 6 trzecich. Co roku finały organizowane są w innym miejscu, do tej pory odbyły się np. w Hiszpanii, Japonii, Indiach, Australii, a w 2000 oku w Polsce.
2013-06-02 ,