Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Trzy międzynarodowe konferencje na Politechnice Opolskiej

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e9d2d63aeb5787319.jpg
Trzy międzynarodowe konferencje na Politechnice Opolskiej

Ponad stu uczestników z przeszło 30 krajów Europy zjechało na trzy międzynarodowe konferencje, które rozpoczęły się w poniedziałek na Politechnice Opolskiej. Odbędą się one w Opolu i Zawierciu.

Wszystkie trzy wydarzenia Politechnika Opolska ujęła pod wspólną nazwą: International Academic Week 2013. Ich uczestnicy będą mogli m.in. poznać oferty uczelni partnerskich Politechniki Opolskiej oraz wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach i kursach - głównie z zakresu elektryki i elektroniki. Imprezy mają też na celu integrację i wymianę doświadczeń środowisk studentów i naukowców zajmujących się tymi dziedzinami.

Kierownik działu współpracy międzynarodowej politechniki w Opolu Piotr Kokorczak powiedział, że choć spotkania te różnią się między sobą tematycznie, to dotyczą międzynarodowej aktywności opolskiej uczelni. Dlatego połączono je wspólnym logiem International Academic Week.

Pierwszą z konferencji, która rozpoczęła się w poniedziałek w ramach międzynarodowego tygodnia akademickiego, jest szósta edycja imprezy poświęconej współpracy w ramach programu Erasmus. Bierze w niej udział 24 przedstawicieli partnerskich dla Politechniki Opolskiej uczelni z 12 krajów świata. Celem tego spotkania jest zaprezentowanie ofert zagranicznych uczelni dla studentów i pracowników Politechniki.

Kolejnym wydarzeniem w ramach międzynarodowego tygodnia jest kongres studenckich oddziałów amerykańskiej organizacji IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers - Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników). Obecny na konferencji prof. Józef Modelski z Politechniki Warszawskiej wyjaśnił, że IEEE to największa organizacja globalna zrzeszająca inżynierów elektryków i elektroników, w tym również studentów, mająca prawie pół miliona członków na całym świecie. Zajmuje się ona m.in. promocją inżynierii, elektrotechniki czy informatyki oraz ustalaniem standardów. Studenci, którzy spotykają się pod jej auspicjami w Opolu, będą m.in. omawiać podejmowane w ostatnim czasie w różnych krajach inicjatywy oraz wezmą udział w konferencji zawodowej z zakresu elektrotechniki czy mechatroniki z udziałem fachowców.

Obydwa te wydarzenia - konferencja dot. programu Erasmus i kongres studenckich oddział IEEE - odbywać się będą od 13 do 15 maja w Opolu.

Trzecią konferencją w ramach International Academic Week na Politechnice Opolskiej będzie międzynarodowe sympozjum elektrodynamiki i systemów mechatronicznych dla naukowców i badaczy. Mają w niej wziąć udział również studenci i doktoranci. W ramach spotkania zaplanowano trzy panele tematyczne: materiały stosowane w elektrotechnice, elektrodynamika i mechatronika. Sympozjum odbędzie się od 15 do 18 maja w Zawierciu.

Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf powiedział w rozmowie z PAP, że International Academic Week to dowód na to, iż kierowana przez niego uczelnia stale zabiega o rozwój współpracy międzynarodowej. W jego ocenie te działania są coraz efektywniejsze. – Na takich spotkaniach jak te rozpoczęte w poniedziałek wymieniamy się doświadczeniami, dokonaniami naukowymi. Ale najważniejsze jest to, że budujemy na nich mosty współpracy i tolerancji – podsumował.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-14 ,