Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Trzech poznańskich studentów będzie prowadzić bloga o autostradach

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ed8418aba36165896.jpg
Trzech poznańskich studentów będzie prowadzić bloga o autostradach
Prowadzenie bloga eksperckiego poświęconego tematyce autostrad w Polsce i Europie będzie zadaniem trójki studentów, którzy zakwalifikowali się do drugiej edycji programu "A2 do kariery". We wtorek oficjalnie zainaugurowano projekt.

Zakłada on udział trzech studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w 5-miesięcznym stażu, podczas którego spółka Autostrada Wielkopolska wypłaci im stypendium w wysokości 1200 zł miesięcznie.

 

"Tego typu projekty mają na celu przygotowanie nowej kadry do pracy w tematyce transportu i logistyki. Chcemy również podzielić się ze studentami wiedzą, którą zdobyliśmy od momentu otrzymania koncesji na prowadzenie autostrady, czyli przez ostatnie 14 lat" - powiedział wiceprezes spółki Autostrada Wielkopolska Robert M. Nowak.

 

Trzech wybranych studentów od marca do lipca będzie pod okiem opiekunów merytorycznych projektu prof. Elżbiety Gołembskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz dyrektor technicznej projektu Lidii Szyfter przygotowywać materiały, które zostaną opublikowane na blogu.

 

Do udziału w programie zgłosiło się 29 studentów. Ich zadaniem było przygotowanie filmu, prezentującego zalety korzystania z autostrad. Komisja konkursowa nagrodziła trzech studentów: Annę Wanat, Piotra Becelę i Rafała Kuźniarka. Wszyscy są studentami Uniwersytetu Ekonomicznego ze specjalności logistyka międzynarodowa.

 

„Pomysł na film wynika z mojej pracy licencjackiej, ponieważ zajmuję się w niej transportem towarów po Polsce ze wschodu na zachód. Ten projekt to szansa nie tylko na rozwój własny, ale również w kontekście pracy, którą piszę” - zaznaczył Kuźniarek.

 

Obowiązkiem stypendystów poza redagowaniem tekstów będzie komunikacja z internautami, którzy będą mieli możliwość komentowania przygotowanych przez studentów wpisów.

 

To druga edycja projektu. W pierwszej zrealizowanej w roku akademickim 2012/2013 studenci uczestniczyli w miesięcznym zamkniętym seminarium prowadzonym przez dr Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników spółki Autostrada Wielkopolska.

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kształci studentów od 1926 roku. Obecnie na uczelni uczy się ponad 10 tys. studentów na 5 wydziałach. Kadra naukowa składa się z 531 pracowników.

 

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

2014-03-14 ,