Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Trwa nabór do V edycji programu Indeks Start2Star

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c95e9644f31891613.jpg
Trwa nabór do V edycji programu Indeks Start2Star

Aktywni społecznie i przedsiębiorczy, ale pochodzących z niezamożnych rodzin uczniowie, którzy wkrótce rozpoczną studia mogą ubiegać się o stypendium sięgające 1300 zł miesięcznie w ramach V edycji programu Indeks Start2Star. Wnioski można przesyłać do 16 maja br.

Pogram stypendialny Indeks Start2Star - organizowany przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi oraz Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich - powstał z myślą o uczniach bardzo zdolnych, aktywnych społecznie i przedsiębiorczych, ale pochodzących z niezamożnych rodzin.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, których średnia ocen w przedostatniej klasie przekroczyła 4,0. Organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie progu dochodów z 800 do 1000 zł dochodu miesięcznego na osobę w rodzinie. Żeby zostać stypendystą nie wystarczą tylko dobre wyniki w nauce, należy wykazać się również aktywnością społeczną, przedsiębiorczością czy zaangażowaniem w wolontariat.

Dzięki projektowi każdego roku dwudziestu studentów z całej Polski otrzymuje co miesiąc - przez cały okres studiów - 1300 złotych brutto stypendium. "Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej zdolnych maturzystów, którzy potrzebują wsparcia finansowego podczas studiów" - mówi prezes zarządu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi - Ewa Paga.

Jak wyjaśnia Paga, stypendystami projektu Indeks Start2Star zostało już 80 osób z całej Polski. "Wartość przyznanych dotychczas stypendiów przekroczyła już kwotę 6 milinów złotych. Jestem przekonana, że inwestycja w tych młodych ludzi zwróci się po wielokroć" - podkreśla Ewa Paga.

"W systemie stypendialnym jest luka, którą staramy się wypełnić. Pragniemy dać szansę rozwoju wszystkim zdolnym, niezamożnym maturzystom, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności, studiując na najlepszych polskich uczelniach" - mówi koordynator projektu IndeksStart2Star Anna Mieleszko.

Przyszli studenci, którzy chcą wziąć udział w programie powinni wejść na stronę www.paga.org.pl i wypełnić w internecie formularz zgłoszeniowy wraz z około jednostronicowym esejem, zawierającym uzasadnienie ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek studiów i o przyznanie stypendium, a także podobnej długości opisem aktywności kandydata w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości, edukacji ekonomicznej, działalności społecznej i wolontariatu. Następnie kandydaci muszą stanąć przed komisją stypendialną i przekonać jej członków, że jest się jednym z tych, na których warto postawić.

www.naukawpolsce.pl

2012-03-19 ,