Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Tanie rozmowy międzynarodowe na wyciągnięcie ręki

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0105d40bfc5824970.jpg
Tanie rozmowy międzynarodowe na wyciągnięcie ręki
Kilka groszy za minutę rozmowy? Takie oferty obserwujemy na polskim rynku telekomunikacyjnym, ale najczęściej dotyczą rozmów krajowych, w obrębie jednej sieci telefonii komórkowej. Tymczasem, właśnie takie stawki rozmów międzynarodowych z Polski, wykonywanych przy pomocy telefonu komórkowego, oferują operatorzy MVNO, czyli operatorzy wirtualni. W jaki sposób mogą aż tak obniżać stawki za rozmowy zagraniczne?
 
Tajemnica tanich rozmów
 
Można zastanawiać się, dlaczego operatorzy MVNO aż tak tanio oferują swoje usługi docelowym klientom. Tajemnica wyjaśnia się, jeśli przeanalizujemy tryb działalności operatorów wirtualnych na rynku telekomunikacyjnym. Okazuje się bowiem, że koszty działalności operatorów wirtualnych są znacznie niższe niż tradycyjnych. Nie ponoszą kosztów budowy własnej infrastruktury technicznej, tylko korzystają z już istniejącej.
 
W ofercie operatorów MVNO znajdują się zarówno rozmowy krajowe, jak i międzynarodowe, a także pakiety smsów i pakiety internetowe. Można więc wybrać taką opcję usług telekomunikacyjnych, która będzie idealnie dobrana do naszych potrzeb i oczekiwań. Najważniejsze jest jednak to, że operator MVNO, czego najlepszym przykładem jest firma Lebara Mobile, nie zobowiązuje klienta przy korzystaniu z tanich połączeń krajowych i międzynarodowych, do podpisywania jakichkolwiek stałych umów i opłacania abonamentu, a proponuje wygodne rozwiązania, takie jak pakiety mix na kartę SIM. Wystarczy, aby klient zamówił za darmo kartę SIM, a następnie doładował ją np. kwotą 5 zł, aby mógł rozpocząć korzystanie z usług tego operatora wirtualnego. Tym zdecydowanie odróżniają się operatorzy MVNO od operatorów tradycyjnych telefonii komórkowej działający na polskim rynku.
 
Nawet kilka groszy za minutę
 
Dzwoniąc z Polski za granicę, można płacić za minutę rozmowy nawet kilka groszy. To znacznie mniej niż w przypadku wykonywania takich samych połączeń głosowych z telefonu komórkowego z jednej z polskich sieci. Dodatkowo, w ramach jednej sieci w Polsce można dzwonić całkowicie za darmo, nie martwiąc się o naliczanie jakichkolwiek opłat stałych z tego tytułu. Tanie rozmowy międzynarodowe znajdują się obecnie w zasięgu ręki każdego, kto ma telefon komórkowy i zamówi dla siebie darmową kartę SIM. Później klient może zdecydować się na doładowania prepaid karty lub zakup wybranych pakietów usług z darmowymi minutami do wykorzystania na rozmowy zagraniczne.
2014-05-05 ,