Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Szwajcarzy inwestują w Krakowie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_a652d7ecb78308129.jpg
Szwajcarzy inwestują w Krakowie

Warszawa ma Syrenkę, Gdańsk Neptuna, a Kraków Lajkonika. To jednak trochę za mało, żeby zachęcić szwajcarską firmę z branży finansowej do inwestowania nad Wisłą. Co przekonało UBS, że jeśli Polska, to na pewno Kraków? Bogata oferta kulturalna i zabytki, renomowane uczelnie wyższe – to ważne, ale dla inwestora liczą się konkretne dane. UBS odkrył biznesowy potencjał miejsca i właśnie dlatego wybrał Kraków.

Wystarczy spojrzeć na statystyki, by przekonać się, że nasz kraj jest ważnym punktem na biznesowej mapie Europy. W Polsce znajduje się aż 10 spośród 23 największych centrów offshoringowych, co sprawia, że stajemy się liderem w tej dziedzinie, a potwierdza to raport Everest Group’s Market Vista Location Heatmap. Z kolei w rankingu Hackett Group zajmujemy trzecie miejsce jako cel biznesowy międzynarodowych korporacji. Warto dodać, że czołowe miejsca przypadły w udziale Indiom i Chinom.

Kraków jest obecnie siedzibą takich firm jak Capgemini, IBM, Shell, State Street, HSBC, czyli samych pierwszoligowych graczy. W 2007 roku swoje biuro otworzyła tu szwajcarska korporacja z sektora finansowego UBS, dołączając do grona największych przedsiębiorców z placówkami w Krakowie. W ciągu kilku lat oddział stał się miejscem zatrudnienia dla ponad 500 osób, a dzięki sprawnej organizacji UBS Poland Service Centre to dziś ośrodek istotny dla globalnej polityki firmy.

UBS zdecydowało się otworzyć swoją siedzibę w grodzie Kraka między innymi ze względu na dogodną lokalizację – dobra sieć połączeń drogą lądową, a do tego lotnisko w Balicach zapewniają pracownikom łatwy dostęp do innych biur UBS na świecie. Sprawny system komunikacji to jedno z uzasadnień faktu, że w Krakowie mieści się aż 78 placówek międzynarodowych korporacji działających w sektorach BPO, outsourcingu i shared services. Oddziały te zatrudniają ponad 20 tysięcy osób. Inwestorzy podkreślają także dobrą współpracę i wsparcie lokalnych władz.

Siłą tego miejsca są ludzie – młodzi, nastawieni na sukces zawodowy, a także specjaliści szczególnie poszukiwani przez zespół rekruterów firmy UBS. Intelektualny potencjał miasta potwierdzają liczby; 24 uczelnie wyższe, ponad 40% ludzi w wieku 20–24 lata podejmujących dalszą edukację, a do tego silna kadra naukowców i profesjonalistów, w tym najbardziej poszukiwani eksperci w różnych dziedzinach, takich jak informatyka, zarządzanie, prawo czy księgowość. Samych pracowników z Polski ocenia się jako ludzi wysoce profesjonalnych i silnie zmotywowanych do podejmowania odważnych decyzji. Mają oni kompetencje językowe, zawodowe i interpersonalne.

Krakowski oddział UBS PSC to młody i dynamicznie rozwijający się zespół. Nasi pracownicy przychodzą z wysokim poziomem motywacji i chęcią dalszego poszerzania wiedzy. To ludzie o ogromnym potencjale, specjaliści w swoich dziedzinach, których cenimy za zaangażowanie i pasję  –  podkreśla Michał Stępień, ad interim CEO, UBS Poland Service Centre.

UBS, podejmując decyzję o nowej lokalizacji swojego biura, kierował się długookresową strategią. Kraków to dobra marka i miasto atrakcyjne dla inwestorów. Docenia to coraz więcej międzynarodowych firm, a obecność takich korporacji jak UBS to najlepszy dowód, że perspektywy dla biznesu są tu ogromne.

2013-03-20 ,