Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Szukasz pierwszej pracy? Zajrzyj do centrów usług!

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7fb0355cd02159064.jpg
Szukasz pierwszej pracy? Zajrzyj do centrów usług!
Centra usług w Polsce, choć zaczęły powstawać stosunkowo niedawno, już cieszą się renomą wśród zagranicznych inwestorów. Świadczyć może o tym chociażby coraz większa liczba tego typu placówek w naszym kraju, ale też rozszerzanie kompetencji już istniejących - niedawno poznańskie centrum finansowo-księgowe MAN rozpoczęło przejmowanie procesów m.in. z Indii.

To nie koniec dobrych wiadomości. Według badań przeprowadzonych na zlecenie ManpowerGroup, zatrudnienie w centrach usług będzie się stopniowo zwiększać. Zdecydowana większość z przebadanych firm (61 proc.) oceniła, że nie odczuwa skutków spowolnienia gospodarczego. Tak samo liczna grupa pracodawców zamierza zwiększyć zatrudnienie jeszcze w 2012 roku (46,3 proc.) lub w dalszej perspektywie czasu (14,3 proc.).

Jest to dobry prognostyk dla studentów ostatnich lat studiów oraz świeżo upieczonych absolwentów, ponieważ firmy z sektora BPO chętnie zatrudniają takie właśnie osoby. Co więcej, szanse na zatrudnienie wzrastają, jeżeli dana osoba zna kilka języków (zwłaszcza rzadkich, jak Szwedzki czy też Norweski). Jest to ważne w kontekście kolejnego wniosku płynącego z badań - aż 82 proc. badanych firm zadeklarowała, że kluczowe dla firmy kompetencje są nabywane przez pracowników w trakcie pracy.

Praca w centrach usług jest również opłacalna. Oprócz doświadczenia, które można zdobyć w takiej firmie, pracownicy mogą liczyć na różne dodatki do pensji. Najbardziej rozpowszechnionym są różnego rodzaju szkolenia (82 proc.), co jest szczególnie cenne dla studentów oraz absolwentów. Dalej uplasowały się programy motywacyjne. Często również firmy oferują możliwość dodatkowej opieki zdrowotnej dla pracownika i jego rodziny a także karty oferujące darmowe wejścia na zajęcia sportowe. Jednak te dwa rodzaje dodatków są już najczęściej dodatkowo płatne.

Kolejną zaletą, którą wykazały badania, jest wzrost pensji w centrach usług. Prawie 79 proc. firm podało, że taki wzrost nastąpił już w 2011 roku, natomiast 64 proc. przedsiębiorstw zamierza podnieść pensje jeszcze w 2012.

Jeżeli więc zastanawiacie się, czy warto złożyć CV do różnego rodzaju centrów usług - powyżej macie odpowiedź. A może już pracujecie w takiej firmie? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami.
2012-08-30 ,