Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Szkolenie jak wynagrodzenie - dodatki do pensji szansą dla studentów i absolwentów?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_69d2b63a5e2291754.jpg
Szkolenie jak wynagrodzenie - dodatki do pensji szansą dla studentów i absolwentów?
Dodatkowe wynagrodzenie z reguły kojarzy się z pakietem opieki zdrowotnej wykupionym w prywatnej placówce służby zdrowia lub popularnymi kartami, dającymi możliwość wstępu bez opłat na wiele zajęć sportowych. Jednak jak pokazują badania przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak, najpopularniejszą metodą na pozapłacowe wynagrodzenie dla pracownika jest… szkolenie.

Taka forma gratyfikacji jest oferowana przez 82 proc. przedsiębiorstw. Co ciekawe, jakkolwiek pracownicy mogą liczyć na szkolenia i kursy zawodowe, to jednak odsetek firm proponujących szkolenia z języków obcych jest już znacznie mniejszy - wynosi jedynie 62 proc. Czyżby pracodawcy bali się, że przeszkoleni pracownicy wyjadą na zachód do lepiej płatnej pracy?

Istotnym czynnikiem wpływającym na popularność szkoleń może być wpływ funduszy europejskich - w ostatnich latach prężnie rozwija się program Kapitał Ludzki, który umożliwia dofinansowanie różnego rodzaju szkoleń. Nie trzeba chyba dodawać, że korzystają na tym w dużym stopniu studenci i absolwenci, którzy dzięki temu mogą szybko zwiększyć swoją atrakcyjność dla pracodawców.

Co zrozumiałe, na więcej korzyści można liczyć będąc zatrudnionym w dużej firmie - jednak nawet w małym przedsiębiorstwie nie musimy obejść się smakiem. Coraz częściej bowiem pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie różnych aktywności, czy to sportowych czy to szkoleniowych.

A jak to wygląda w waszym miejscu pracy? Wolicie dostęp do darmowych szkoleń czy też inne rodzaje dodatkowego wynagrodzenia?

2012-08-14 ,