Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Sukcesy studentów AGH w międzynarodowych

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_6c871974a37992183.jpg
Sukcesy studentów AGH w międzynarodowych

Student krakowskiej AGH Mateusz Ilba zajął I miejsce w międzynarodowym konkursie The Bentley Student Design Competition 2013. W swojej kategorii pokonał ponad czterdziestu uczestników z kilkunastu krajów.

Mateusz Ilba, student na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska (GGiIŚ) i członek Koła Naukowego „GK Geoinformatyka”, wystartował w kategorii „Innowacje w renderingu z wykorzystaniem MicroStation”.

Za zwycięską pracę pt. „Church in Trinidad Bay” otrzymał 2 tys. dolarów oraz trofeum. Wydział GGiIŚ uzyska zaś dziesięć rocznych licencji oprogramowania Bentley Select.

Przedmiotem animacji zwycięzcy było zestawienie wymyślonego wnętrza kościoła z otoczeniem terenu półwyspu Trinidad Head w zatoce Trindad Bay w Kalifornii. Autor wykorzystał 16 komputerów, które pracowały przez około 23-24 godziny na dobę. W sumie powstało ponad 10 tys. klatek filmu.

Konkurs, organizowany przez amerykańską firmę Bentley Systems, skierowany jest do studentów, którzy przy użyciu oprogramowania firmy tworzą projekty w pięciu różnych kategoriach dotyczących infrastruktury, mostów czy dróg. Zwycięską animację można zobaczyć na stronie: www.youtube.com/watch?v=58oVsuPtJT8.

Z kolei Izabela Płokita z AGH i Anna Mendak z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu awansowały do najlepszej dwójki w prestiżowym konkursie Ericsson Application Awards 2013 w kategorii „Student”.

Idea konkursu polega na pokazaniu technologii teleinformatycznych, które zmieniają sposób naszego funkcjonowania, szczególnie w miastach. W konkursie bierze udział około 200 zespołów z całego świata (m.in. USA, Kanady, Finlandii, Brazylii, Chin, Austrii, Korei Południowej czy Hiszpanii).

Studentka architektury wnętrz z ASP i jej koleżanka z kierunku informatyka stosowana AGH stworzyły funkcjonalną aplikację mobilną o nazwie „Straż sąsiedzka”. Zgodnie z ich pomysłem, osoba która dostrzeże niebezpieczny incydent lub podejrzane zachowanie zgłasza go przy użyciu aplikacji. Wówczas sąsiedzi mogą reagować jeszcze przed przyjazdem policji, zwłaszcza w przypadku drobnych, ale uciążliwych spraw.

Ich aplikacja powalczy o zwycięstwo na gali finałowej, która odbędzie się 22 maja w Sztokholmie. Studentki zmierzą się tam z zawodnikami z Portugalii, którzy zaprojektowali aplikację „Sun Monitor”. Pozwala ona w tani i bezpieczny sposób zarządzać i monitorować produkcję energii w przydomowych panelach słonecznych.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-20 ,