Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Sukces Polaków w światowym konkursie marketingu internetowego

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_30d531b3f21645727.jpg
Sukces Polaków w światowym konkursie marketingu internetowego
Zespół studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu okazał się najlepszy w Europie w jednej z kategorii konkursu marketingu internetowego Google Online Marketing Challenge (GOMC).

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pod opieką prof. Wojciecha Wizy okazali się najlepsi w Europie w kategorii „Google+ Social Media Marketing”. Zespół, w skład którego weszli: Adrian Gasiński, Ilona Sadłowska, Hanna Pietruszyńska, Marta Musiał, Olga i Maciej Żytkowiak, przygotował kampanię promocyjną Kina Muza, jednego z najstarszych kin w Poznaniu.

Jak poinformował PAP dr Wojciech Czart z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wysokie noty uzyskały też trzy inne polskie zespoły, oceniane w ramach kategorii „Adwords Award”. Znalazły się one w tzw. grupie Strong - najlepszych 32 zespołów sklasyfikowanych zaraz po finalistach. W grupie tej znalazły się dwa zespoły z UAM, których opiekunem był dr Wojciech Czart, a także zespół z Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej pod opieką dr. Tymoteusza Doligalskiego.

Zespoły biorące udział w konkursie były oceniane wg trzech kategoriach: „AdWords Award”, „Social Impact Award” oraz „Google+ Social Media Marketing”. Drużyny musiały przygotować i przeprowadzić trzytygodniową kampanię marketingową w systemie zarządzania kampaniami internetowymi Google AdWords.

Studenci - jak podsumowuje dr Czart - musieli w konkursie rywalizować nie tylko z innymi zespołami akademickimi z całego świata, ale również z innymi podmiotami prowadzącymi kampanie marketingowe na realnym, otwartym rynku. W kategorii „AdWords Award” uczestnicy prowadzili kampanię dla wybranej firmy komercyjnej, natomiast w kategorii „Social Impact Award” - dla organizacji non-profit. Dodatkowo w ramach kategorii "Google+ Social Media Marketing" zespoły mogły wykazać się umiejętnościami prowadzenia kampanii społecznościowej prowadząc sześciotygodniową kampanię opartą na stronie Google+ promowanej firmy komercyjnej lub organizacji non-profit.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział prawie 2,5 tys. zespołów studenckich z całego świata.

To nie pierwszy sukces Polaków w konkursie GOMC. Dr Czart przypomina, że w latach 2009-2011 studenci Szkoły Głównej Handlowej zdobyli trzykrotnie tytuł Europejskiego zwycięzcy GOMC, a w roku 2012 byli światowymi zwycięzcami tego konkursu. Zespoły z Wydziału Fizyki UAM trzykrotnie znalazły się w Europejskim Top 5 w latach 2010-2012.

Szczegóły na stronie: http://www.google.com/onlinechallenge/past/winners-2013.html

PAP - Nauka w Polsce


2013-08-29 ,