Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Student SGH "wybiega" pieniądze na studia w Georgetown University

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ca207ddef99875377.jpg
Student SGH

Student Szkoły Głównej Handlowej Bartłomiej Walentyński na przełomie lipca i sierpnia pobiegnie z Warszawy do Krakowa. Dystans około 300 km zamierza pokonać w 14 dni. W ten nietypowy sposób zbierze pieniądze na studia magisterskie na Georgetown University w Waszyngtonie.

Bartłomiej Walentyński na podstawie umowy pomiędzy uczelniami jest studentem III roku SGH na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne i jednocześnie II roku Prawa na Uniwersytetu Warszawskiego. Dostał się na wymarzone studia magisterskie na kierunku Master of Public Policy na Georgetown University w Waszyngtonie.

Niestety Walentyński nie może sam pokryć czesnego na Georgetown University, a polskie fundusze wspierające studia w USA są ograniczone. – Dlatego też biegnąc mam nadzieję, że bieg pozwoli mi przyciągnąć sponsorów zainteresowanych ideą - tłumaczy na swojej stroni internetowej. – Bieg traktuję jako w pierwszej kolejności wyzwanie, a w drugiej kolejności środek, który umożliwi mi znalezienie wsparcia – dodaje.

Walentyński chce pokonać symboliczną akademicką trasę. Wystartuje spod bram Uniwersytetu Warszawskiego, a metą będzie Uniwersytet Jagielloński. Sama trasa nie jest przypadkowa. –Warszawa i Kraków to od wieków dwa najważniejsze ośrodki akademickie w Polsce, dlatego też biegnąc po wiedzę chciałbym zmierzyć się właśnie z tą „akademicką” trasą - wyjaśnia.

Bieg będzie można śledzić za pomocą nawigacji GPS i będzie otwarty dla innych osób, które chciałyby dołączyć na krócej lub dłużej.

Georgetown University to najstarsza jezuicka uczelnia w USA, która to została założona w 1789 roku. Wśród jej alumnów można wyliczyć takie osoby jak: Jan Karski, Bill Clinton czy Jose Manuel Barosso.

Szczegółowe informacje na temat akcji są dostępne na stronie: www.biegnepowiedze.pl

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-10 ,