Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studencki wyścig o startupy czas zacząć

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_96726da38d1226240.jpg
 Studencki wyścig o startupy czas zacząć
Studenci i doktoranci, którzy mają pomysł na własny biznes i są gotowi do zaprezentowania go przed profesjonalnym jury mogą wziąć udział w konkursie: „The Next Big Thing – startup idea show”. Zgłoszenia do „startupowego” show można przesyłać do 13 października br.

Konkurs organizują Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica (AGH) wraz z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Ma on zachęcić studentów i doktorantów do przedsiębiorczości oraz realizacji własnych pomysłów na firmy.

„Konkurs ma charakter otwarty i wystartować w nim mogą studenci i doktoranci wszystkich uczelni, twórcy innowacyjnych pomysłów i związanych z nimi rozwiązań w dowolnych dziedzinach” – informuje rzecznik AGH Bartosz Dembiński w przesłanym PAP komunikacie.

Spośród zgłoszeń nadesłanych do 13 października wyłonieni zostaną autorzy pięciu najwyżej ocenionych pomysłów. 29 października zaprezentują się oni podczas gali finałowej pierwszej edycji Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI).

W trakcie pięciominutowych prezentacji uczestnicy będą musieli przekonać profesjonalne jury, że to właśnie ich pomysł na startup wart jest głównej nagrody. W jury znajdą się między innymi twórcy startupów, które odniosły sukces oraz twórcy dużych firm, którzy teraz wspierają przedsiębiorczość wśród młodych. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tys. zł, laureat II miejsca - 6 tys. zł, a III – 3 tys. zł.

Polsko-Amerykański Most Innowacji to dwudniowe wydarzenie organizowane na AGH, w którym udział wezmą przedsiębiorcy, naukowcy i wykładowcy z Polski i z USA (m.in. z Uniwersytetu w Berkeley i Uniwersytetu Stanforda). W gali finałowej konkursu uczestniczyła będzie publiczność, wśród której zostaną rozlosowane nagrody.

Regulamin konkursu, wraz z kartą zgłoszeniową, dostępny jest na stronie www.agh.edu.pl. Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysyłać do 13 października na adres pami@agh.edu.pl.

PAP – Nauka w Polsce
2013-09-11 ,