Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studencka firma z Rzeszowa zajęła 2. miejsce w konkursie Microsoft

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb2770858.jpg
Studencka firma z Rzeszowa zajęła 2. miejsce w konkursie Microsoft
Firma MobiTouch założona przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła 2. miejsce w konkursie organizowanym przez Microsoft, w kategorii „Aplikacja Konsumencka”. W rozgrywce rywalizowało 107 firm z całej Polski.

Zwycięzców wyłoniono podczas finałowej gali pod koniec września w Warszawie. Na gali przedstawiono też 10 najlepszych projektów biznesowych i konsumenckich na platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azur.
 
Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna zespół MobiTouch na gali w Warszawie zaprezentował swoją nową grę „Freddy”, przeznaczoną na wszystkie platformy mobilne.
 
„Gdy konkurs się rozpoczął, byliśmy akurat w trakcie tworzenia naszej drugiej już gry mobilnej. Od początku zamiar był taki, by wystąpić z nią w najbliższym możliwym konkursie, w ten sposób pozwalając jej zaistnieć” – powiedział Michał Ręczkowicz, prezes firmy MobiTouch i student na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
 
W pierwszym etapie konkursu zespół MobiTouch zaproponował nowatorskie rozwiązanie w postaci projektu oprogramowania. W drugiej fazie konkursu, na podstawie przedstawionego pomysłu, informatycy wypracowali gotową aplikację.
 
Podczas rozgrywki uczestnicy otrzymali bezpłatne wsparcie technologiczne od Microsoftu. Brali udziału w szkoleniach, przygotowanych przez organizatorów konkursu.
 
„Freddy” to gra zręcznościowo-przygodowa. Bohaterem jest półmechaniczna żaba, stworzona przez szalonego naukowca, której celem ( więc jednocześnie celem gry) jest ucieczka. Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostanie się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłaniają kolejne plansze: wnętrza studni, tropików, przestworzy czy kosmosu. Całość ma oprawę graficzną i muzyczną autorstwa MobiTouch.
 
Gra „Freddy” w początkowej fazie procesu oraz w trakcie trwania konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, nazywała się „Pipeball”.
 
„Tak naprawdę zmieniła się cała koncepcja. Pierwotnie gra miała polegać na zręcznościowym odbijaniu kulek, by wpadały w odpowiednie miejsca. Dopiero później pojawił się bohater - żaba Freddy, która szybko stała się ikoną gry. Tak powstała cała obecna otoczka i wszystkie stopnie trudności. Jedynie gatunek się nie zmienił i mechanika” - zauważyli członkowie zespołu Ivan Mazur i Michał Fal.
 
Zespół MobiTouch otrzymał w nagrodę telefony Nokia z systemem Windows Phone oraz wsparcie marketingowe w działaniach promocyjnych.
 
„Freddy” został zgłoszony jeszcze do dwóch innych, tym razem międzynarodowych, rozgrywek. „Liczymy, że z naszym pomysłem przebijemy się jeszcze dalej, a tym czasem nadal pracujemy nad grą” - wyjawił Ręczkowicz.
 
MobiTouch to firma założona przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dzięki wsparciu finansowemu z funduszu InnoFund, działającemu przy uczelni. Fundusz wspiera innowacyjne przedsięwzięcia i pomysły biznesowe.
 
PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała
2013-10-02 ,