Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studenci z Rzeszowa zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb433599.jpg
Studenci z Rzeszowa zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft
Międzynarodowa drużyna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężyła w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonała z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.

Zwycięski zespół to Rzeszowska Grupa.Net WSIiZ, działająca w ramach uczelnianego koła naukowego nowych technologii programistycznych. Uzyskali oni 2125 punktów, pokonując m.in. zespół z Politechniki Opolskiej, który zdobył drugie miejsce z liczbą 1560 punktów i drużynę Grupy IT Poznań, zdobywcę 3. miejsca i 1540 punktów.
 
Podczas 24-godzinnego maratonu programistycznego „Noc żywych deweloperów”, organizowanym przez Microsoft Polska, rzeszowscy studenci przygotowywali aplikacje z różnych kategorii, m.in. gra komputerowa, aplikacja świąteczna, freestyle, moje miasto – moja uczelnia. Równocześnie zajmowali się programowaniem większej, całodobowej aplikacji.
 
Jak twierdzą uczestnicy i opiekun koła naukowego, poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki.
 
„Był to najlepiej zorganizowany hackathon, w jakim brałem udział. Poziom był bardzo wysoki i do końca nie wiedzieliśmy, czy się uda. W końcu byli to najlepsi informatycy z każdej uczelni, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo” – mówił Michał Ręczkowicz, członek zwycięskiej ekipy.
 
Rzeczniczka Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna podkreśliła, że oprócz kryterium czasowego, którego przekroczenie wiązało się z utratą punktów, liczyła się przede wszystkim jakość wykonanych programów.
 
„Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po pierwszym etapie zajmowali trzecie miejsce, jednak w dogrywce udało im się odrobić stratę i ostatecznie zwyciężyć w konkursie, zdobywając znaczną przewagę punktową” – dodała Pasieczna.
 
Nagrodą dla zwycięzców jest impreza integracyjna dla koła uczelnianego sponsorowana przez Microsoft Polska, której szczegóły ustalą sami zwycięzcy.
 
2014-01-09 ,