Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studenci z Rzeszowa zdobyli tytuł mistrza świata w zarządzaniu firmą

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_3ba0bf87349175427.jpg
Studenci z Rzeszowa zdobyli tytuł mistrza świata w zarządzaniu firmą

Khrystyna Daniv, Marta Datsyuk, Dawid Antas i Kacper Gołoś – międzynarodowa drużyna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła 1 miejsce w prestiżowym 35. Międzynarodowym Konkursie Marketplace na zarządzanie wirtualną firmą. Zespół WSIiZ z miażdżącą, ośmiokrotną, przewagą punktową zostawił daleko w tyle silną konkurencję z USA, Kolumbii, Kanady, Malezji i Polski.

W finale tegorocznej rozgrywki Marketplace drużyna WSIiZ zdobyła 111 punktów i zdeklasowała rywali.  Zespół Texas A&M University, który zajął 2. miejsce uzyskał 15 punktów. Sukces cieszy tym bardziej, że uczelnia ta należy do pierwszej setki uniwersytetów rankingu szanghajskiego. Wśród pokonanych jest także ekipa reprezentująca jedną z najlepszych kanadyjskich uczelni - University of Guelph.

– Dzięki temu, że uczelnia kształci dobrych studentów z kilkunastu krajów świata możemy tworzyć mocne zespoły, które uzyskują międzynarodowe sukcesy. Niedawno cieszyliśmy się na przykład z sukcesu informatyków, którzy znaleźli się w finale największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów – „Imagine Cup”.  Jestem bardzo zadowolony z mnogości międzynarodowych osiągnięć naszych studentów w ostatnim czasie. To tylko potwierdza, że tworzymy odpowiedni klimat dla rozwoju kreatywności i realizowania własnych pasji  – nie kryje zadowolenia prof. T. Pomianek, rektor WSIiZ.

Zarządzali wirtualną firmą

Marketplace to symulator biznesowy. Z programu do szkolenia kadry menedżerskiej korzystają setki uniwersytetów, szkół biznesowych i firm z całego świata (m.in. BMW, IBM) . Marketplace wymaga od studentów analizy danych rynkowych, a także podejmowania realistycznych decyzji biznesowych.

– Niektórzy mówią o nim wyrafinowany program komputerowy, który imituje procesy i sytuacje zachodzące na konkurencyjnym, ciągle zmieniającym się rynku – podkreśla Elżbieta Szczepaniak, opiekun zwycięskiego zespołu.

Koordynatorka dodaje, że ćwiczenia symulacyjne są najlepszą metodą na zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Studenci w trakcie rozgrywki wcielili się w rolę przedsiębiorców, którzy musieli  stworzyć produkt, ustalić jego cenę, opracować kampanię reklamową, promującą jego największe atuty, a także zatrudnić personel, prowadzić prace badawczo-rozwojowe oraz wyznaczyć wielkość produkcji we własnych wirtualnych firmach.

- Kształcenie praktyczne i uczenie studentów przedsiębiorczości to dla nas priorytet. Od października wprowadziliśmy dla wszystkich studentów specjalność warsztat biznesowy. Praktycy biznesu i wysokiej klasy specjaliści uczą ich, jak założyć i poprowadzić własną firmę. Uczelnia oferuje też finansowe wsparcie ciekawym przedsięwzięciom. Dzięki temu nasi studenci utworzyli  już 7 własnych firm – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

8 razy lepsi od rywali!

Przygoda zwycięzców z Marketplace zaczęła się w lutym 2013 roku. Pierwszym krokiem do zwycięstwa była rozgrywka eliminacyjna. Wzięło w niej udział 30 drużyn reprezentujących uczelnie z całego świata. Na tym etapie zespoły rywalizowały z firmami zarządzanymi przez komputer. Drużyna WSIiZ, o nazwie InnoTech zakwalifikowała się z 5. miejsca. W finale jednak nie pozostawiła rywalom żadnych szans i zwyciężyła. W ostatecznej rozgrywce najlepszez zespoły rywalizowały ze sobą.

– Osiągnęliśmy wynik 8 razy lepszy od drugiej drużyny. To nieprawdopodobne uczucie wygrać z taką przewagą – cieszy się  Kacper Gołoś, student Aviation Management.

- Podejmowanie właściwych decyzji, w każdej rundzie rozgrywki, wymagało od nas sporo wysiłku. – opowiada wzruszona wygraną Khrystyna Daniv, studentka Aviation Management.

Zarówno Marta Datsyuk, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej i Dawid Antas,  student Aviation Management , podkreślają przy tym, że udział w Marketplace daje ogromne doświadczenie i zaprocentuje w przyszłości.

Powtórzyli sukces nauczyciela

- Tegoroczna wygrana w międzynarodowym konkursie Marketplace, nie jest pierwszym tego typu sukcesem studentów WSIiZ. Już w 2006 roku, zespół reprezentujący naszą uczelnią sięgnął po złoto, a jednym z członków tamtej drużyny był Wojciech Pitura. Ten sam, który teraz z Elżbietą Szczepaniak, poprowadził zespół do zwycięstwa w tym roku – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

– Marketplace jest rozgrywką, która gwarantuje zwycięzcom międzynarodowy certyfikat ceniony przez pracodawców – zapewnia Wojciech Pitura, opiekun zwycięskiej drużyny.

4 czerwca finał Marketplace dla licealistów

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania razem z Fundacją Na Rzecz Nauki i Edukacji Talenty zorganizowała konkurs Wirtualny Menedżer, oparty o symulację Marketplace dla licealistów z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny. - Obecnie trwają rozgrywki, a finał odbędzie się 4 czerwca podczas Dnia Otwartego WSIiZ w trakcie tzw. Game Day  - zachęca do uczestnictwa, W. Pitura.

Ranking tegorocznej rozgrywki Marketplace:

Miejsce 1: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Poland

Miejsce 2: Texas A&M University – USA

Miejsce 3: California State University - USA

Pozostałe zespoły biorące udział w rozgrywce finałowej:

- Stratford University – USA

- University of Guelph – Canada

- Universidad de la Sabana – Colombia

- YC Training & Services – Malaysia

- Akademia Górniczo-Hutnicza – Poland

2013-05-13 ,