Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studenci w trudnej sytuacji z wyższymi stypendiami Erasmus+

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_bc762ab1237133572.jpg
Studenci w trudnej sytuacji z wyższymi stypendiami Erasmus+
Studenci w trudnej sytuacji materialnej oraz studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą liczyć na wyższe stypendia w ramach programu Erasmus+. Poinformował o tym środę resort nauki i szkolnictwa wyższego.

Studenci w trudnej sytuacji materialnej oraz studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, którzy zostali zakwalifikowani przez uczelnie do programu Erasmus+, będą otrzymywać więcej pieniędzy w stosunku do innych uczestników programu.
 
"Na więcej pieniędzy ze środków programu operacyjnego +Wiedza, edukacja, rozwój+ mogą liczyć już ci studenci, którzy wyjadą uczyć się w krajach europejskich w roku akademickim 2014/2015. Udało się to dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju" - poinformowano na stronie resortu nauki.
 
Wysokość otrzymywanych środków dla studentów w trudnej sytuacji materialnej będzie zależeć od kraju, do którego uda się student. W krajach z pierwszej grupy (m.in. Austrii, Francji, Norwegii czy Wielkiej Brytanii) stypendia takie wynosić będą 700 euro, stypendium na wyjazd do krajów z kolejnej grupy (w tym m.in. Belgii, Niemiec, Hiszpanii czy Islandii) wynoszą 600 euro, a w trzeciej grupy (do nich należy np. Bułgaria, Estonia, Litwa czy Węgry) stypendium to 500 euro.
 
Tymczasem osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki na pokrycie kosztów wynikających z niepełnosprawności. Przyznana kwota dofinansowania przewyższająca określone stawki będzie rozliczana jako koszty rzeczywiste, czyli wymagające udokumentowania w postaci dowodów finansowych.
 
Na pomoc finansową w ramach programu mogą też liczyć studenci w trudniejszej sytuacji wyjeżdżający na praktyki. W pierwszej grupie krajów dofinansowanie wynosić może 600 euro, w drugiej grupie stypendium to 500 euro, a w trzeciej grupie - 400 euro.
 
2014-01-30 ,