Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego najlepsi w Enactus Poland

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ad24364b2f4755146.jpg
Studenci Uniwersytetu Gdańskiego najlepsi w Enactus PolandInicjatywa „Future in your hand” wspierająca więźniów w powrocie do społeczeństwa, opracowana przez drużynę z Uniwersytetu Gdańskiego, zwyciężyła w konkursie Enactus Poland.

Pod koniec września studenci będą reprezentowali Polskę na międzynarodowych zawodach Enactus World Cup w Meksyku. W finale studenckie drużyny prezentowały swoje projekty rozwiązujące ekonomiczne i ekologiczne problemy lokalnych społeczności.

W zwycięskim zespole Uniwersytetu Gdańskiego jest ponad 30 studentów, reprezentujących różne wydziały i kierunki studiów. Studenci UG zaprezentowali inicjatywę Future in your hand wspierającą więźniów z zakładów penitencjarnych w powrocie do społeczeństwa, pomagającą w znalezieniu nowej pracy, założeniu własnego biznesu.

Na drugim miejscu uplasował się projekt z Uniwersytetu Łódzkiego „Village in the city”, umożliwiający rolnikom sprzedawania swoich produktów bezpośrednio do klientów, dzięki udziałowi w specjalnych targach.

Inicjatywa Politechniki Łódzkiej, która zajęła trzecie miejsce, dotyczyła zbiórki i przeróbki butelek plastikowych na materiał do produkcji kołder, które otrzymały lokalne ośrodki dla bezdomnych.

Pod koniec września studenci z UG pojadą do Meksyku, reprezentować Polskę na Enactus World Cup. W tym międzynarodowym konkursie, spotykają się zespoły i jurorzy z blisko 40 państw, w których obecny jest program.

Enactus jest wspólną inicjatywą biznesu i uczelni, w ramach której studenci są przygotowywani do podejmowania samodzielnej działalności, realizowania inicjatyw przedsiębiorczych i praktycznej nauki o zrównoważonym rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronach: www.enactus.pl  oraz www.enactus.org

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
2013-06-11 ,