Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Studenci rozliczą twój PIT

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0f4a5750247486241.jpg
Studenci rozliczą twój PIT

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zabieganych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze dość czasu i motywacji do zmierzenia się z coroczną zmorą – waszymi deklaracjami podatkowymi bezinteresownie zajmą się studenci finansów i rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zrzeszeni w PBDA Consulting. 

Najpopularniejszą w Polsce deklaracją podatkową jest PIT-37, przeznaczony dla osób, które w minionym roku uzyskały przychód z tytułu wynagrodzenia pracowniczego, zasiłku, emerytury, renty, a także w ramach umów zlecenia i umów o dzieło. Termin na złożenie  deklaracji upływa z końcem kwietnia. Podobnie jak zima, która regularnie zaskakuje drogowców, tak samo ostateczna data rozliczenia się z fiskusem zdaje się co roku pojawiać w kalendarzach bez żadnego ostrzeżenia. Prowadzi to oczywiście do szeregu napięć, szczególnie odczuwalnych „za pięć dwunasta”  w długich kolejkach w urzędach skarbowych w całym kraju.

Wygodną alternatywą zdaje się być możliwość rozliczenia PIT-a na swoim komputerze i przesłanie go pocztą elektroniczną do odpowiedniego urzędu. Poza oficjalnym, sygnowanym przez Ministerstwo Finansów, dedykowanym oprogramowaniem istnieje wiele witryn internetowych i aplikacji, których twórcy zachęcają podatników przyjaznym i intuicyjnym interfejsem, mającym pomóc przebrnąć przez cały proces w miarę bezboleśnie. Anegdota głosi jednak, że najskuteczniejszym środkiem zapobiegawczym przeciw kradzieży samochodu jest... nieposiadanie samochodu. Najwygodniej bowiem byłoby swoją deklaracją w ogóle się nie zajmować!

O ile dla większości wypełnienie PIT-a w jakiejkolwiek postaci pozostaje utrapieniem, tak dla młodych adeptów księgowego fachu, odpowiedzialnych w PBDA za finanse, jest to po prostu wprawka i sposób na udoskonalenie swoich rachunkowych umiejętności. PBDA Consulting jest organizacją typu junior enterprise, której założycielom od początku przyświecała idea łączenia akademickiej teorii z biznesową praktyką. Studenci nie odnoszą żadnych korzyści materialnych z projektów realizowanych dla kontrahentów, zdobywają natomiast bezcenne doświadczenie - bezpłatne rozliczenie przychodów w imieniu podatnika to zatem wymierna korzyść dla obu stron.

Kompletną dokumentację niezbędną do rozliczenia deklaracji PIT-37 lub dowolne zapytanie można przesyłać do organizacji za pośrednictwem adresu biuro@pbda.pl do dnia 25 kwietnia br. Dokumenty można również przekazać osobiście. Pod numerem +48-505-401-967 wszystkich niezbędnych informacji udzieli Katarzyna Świrgoń, wiceprezes ds. Finansowych.

2012-04-16 ,