Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Staże dla ok. 300 studentów Uniwersytetu w Białymstoku

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c9a18c85512979992.jpg
Staże dla ok. 300 studentów Uniwersytetu w Białymstoku

Blisko 300 studentów Uniwersytetu w Białymstoku będzie mogło dostać się na trzymiesięczny staż organizowany przez uczelnię; za pracę otrzymają też wynagrodzenie. Rekrutacja studentów potrwa do 5 czerwca.

UwB bierze udział w programie resortu nauki "Czas na staż" finansowanym ze środków unijnych z programu Kapitał Ludzki. Uczelnia otrzymała na ten cel blisko 2,5 mln zł.

 

Na staż będą rekrutowani studenci ostatnich lat studiów stacjonarnych z dziewięciu kierunków: biologii, chemii, ekonomii, fizyki medycznej, informatyki, matematyki, ochrony środowiska, zarządzania, a także kierunku informatyka i ekonometria. W naborze będzie liczyła się przede wszystkim średnia ocen, a także działalność pozanaukowa jak np. angażowanie się w działalność społeczną.

 

Pierwsze staże mają ruszyć jeszcze w lipcu, a ostatnie zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Będą trwały trzy miesiące. Studenci za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie od uczelni w wysokości 1,8 tys. zł miesięcznie.

 

Obecnie uczelnia przyjmuje zgłoszenia od pracodawców, którzy chcieliby zorganizować staż dla studentów w swoich firmach. Jedna firma może zgłosić dowolną liczbę stanowisk. Koordynator projektu, dr hab. Robert Ciborowski powiedział PAP, że liczy, iż będą to głównie pracodawcy z regionu. Dodał, że od lat uczelnia współpracuje w ramach innych projektów z kilkudziesięcioma przedsiębiorstwami z regionu. Ciborowski ma nadzieję, że zgłoszą się również do tego projektu.

 

Zdaniem koordynatora program "Czas na staż" to dobry pomysł, aby uczelnia i pracodawcy mogli się lepiej poznać. "To okazja, aby dowiedzieć się, jakie są oczekiwania przedsiębiorców w stosunku do studentów, jakich umiejętności im brakuje. To też okazja do pokazania przyszłym absolwentom możliwości rozwoju i zatrudnienia" - mówił Ciborowski.

 

Żródło: PAP - Nauka w Polsce

2014-05-30 ,