Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Spotkanie młodych naukowców z noblistami

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c4709695303123935.jpg
Spotkanie młodych naukowców z noblistami
Troje noblistów z różnych dziedzin nauki spotka się z młodymi polskimi naukowcami i opowie o wyzwaniach, a także o problemach nauki. Spotkanie organizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbędzie się 23 października.

"23 października 2013 r., w dniu urodzin prof. Jana Czochralskiego, odbędzie się spotkanie młodych naukowców z noblistami" - poinformowała minister nauki i szkolnictwa wyższego.
 
Swój udział w spotkaniu potwierdziła już Carol Greider - laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za rok 2009. Prowadziła ona badania nad procesami starzenia się komórek oraz rozwoju nowotworów. Z młodymi uczonymi spotkać ma się również Theodor Haensch - noblista w dziedzinie fizyki za rok 2005, którego badania przyczyniły się do rozwoju precyzyjnej spektroskopii laserowej. Do Warszawy przyjedzie też Brian Kobilka, laureat w dziedzinie chemii za rok 2012. Jego prace dotyczyły receptorów sprzężonych z białkiem G, dzięki którym nasz organizm jest w stanie czuć i działać.
 
Nobliści opowiedzą o swojej drodze do sukcesu, badaniach i znaczeniu odkryć naukowych. Dyskusję poprowadzić mają członkowie Rady Młodych Naukowców oraz laureaci programów i konkursów ministra. W programie znalazły się również warsztaty z noblistami.
 
"Wierzę, że spotkanie z najwybitniejszymi przedstawicielami nauki będzie inspiracją dla wielu młodych uczonych do osiągania światowej skali sukcesów naukowych" – stwierdziła prof. Barbara Kudrycka.
 
Spotkanie odbędzie się na Zamku Królewskim i będzie towarzyszyło 13. Światowemu Szczytowi Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który adresowany jest również do środowiska naukowego.
 
W ramach szczytu 22 października 2013 r. odbędzie się także konferencja „Non-violence, peacebuilding and reconciliation”, organizowana z inicjatywy prof. Jacka Kurczewskiego z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Wydarzeniem towarzyszącym szczytowi będzie Akademia Obywatelska, czyli platforma wspólnych warsztatów aktywnych politycznie i społecznie młodych osób dyskutujących o wyzwaniach, które stoją przed Europą.
 
2013-10-18 ,