Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Społecznie odpowiedzialny konkurs

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_69b11ef569273059.jpg
Społecznie odpowiedzialny konkurs

Konkurs CSR cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od wielu lat. Tegoroczna edycja jest kontynuacją konkursu organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe CSR działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Konkurs CSR to inicjatywa skierowana do studentów/ek, licealistów/ek z całej Polski, której celem jest rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) oraz wspieranie młodych ludzi, którzy chcą angażować swoją energię w zdobywanie wiedzy na jej temat.

Patronat medialny nad konkursem objął m.in. Portal Młodych Profesjonalistów Youngpro.pl

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?

W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, licealista/ka, który/a nie ukończył/a 26 roku życia. Nie ważny jest profil klasy do jakiej uczęszczasz ani studiowany kierunek. Dla nas najistotniejsza jest Twoja chęć do zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

Masz szansę:

- dowiedzieć się, co to jest CSR lub pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na ten temat

- poznać ludzi zawodowo związanych z CSR w największych firmach w Polsce

- zdobyć atrakcyjne nagrody: iPoda, tablety, e-czytniki, bony podarunkowe Empik oraz publikacje nt. CSR!

- zaprezentować swoją wiedzę przed finałowym Jury Konkursu CSR

- wziąć udział w prestiżowej, dwudniowej konferencji: Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2013, całkowicie poświęconej tematyce CSR

- otrzymać certyfikat potwierdzający udział w Konkursie CSR!

Kto zasiada w finałowym jury Konkursu CSR?

W Jury Konkursu CSR zasiadają osoby zawodowo związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, które na co dzień pracują w firmach wdrażających zasady CSR: Orange, PGNiG, PwC, Unilever oraz organizacjach pozarządowych: Fundacji Koronenberga przy Citi Handlowy oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na jakie etapy podzielony jest Konkurs CSR?

I etap – test elektroniczny (on-line) na stronie www.lob.org.pl, który zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które rozwiążą go w najszybszym terminie („kto pierwszy, ten lepszy”). Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap – test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce, w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Finał – odbędzie się podczas konferencji Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2013

dn. 10-11 maja 2013. Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów(ek) będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez specjalistów CSR z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentacja odbywać się będzie przed uczestnikami/czkami Akademii oraz Jury Konkursu CSR. Czas na przygotowanie się do finału to ponad 3 tygodnie.

Więcej informacji oraz harmonogram konkursu znajdziesz na stronie Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

2013-03-20 ,