Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Słowacja dla młodych i ambitnych: czy Polacy mogą tam znaleźć pracę?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_550e16f8082749123.jpg
Słowacja dla młodych i ambitnych: czy Polacy mogą tam znaleźć pracę?

Słowacja jest krajem pięknym i prężnie rozwijającym się, którym polscy turyści zachwycili się już dawno. Czy sąsiednie państwo może okazać się równie atrakcyjną przestrzenią dla Polaków, którzy szukają ciekawej pracy?

Słowacja: kierunek dla młodych
Wielu młodych Polaków z chęcią podejmuje pracę w tym kraju. Dlaczego? Bliskość Polski oraz tak wiele podobieństw językowych i kulturalnych sprawiają, że mimo pobytu na emigracji mogą się tu poczuć niemal jak w domu. Stosunkowo niskie ceny związane z utrzymaniem się sprawiają, że jest to atrakcyjny kraj dla młodych i ambitnych. Czeka tu na nich nie tylko praca, lecz także mieszkania, które można wynajmować na korzystnych zasadach. Apartamenty oraz wakacyjne domy nie muszą przecież służyć tylko turystom, ale i tym, którzy Słowację odwiedzają ze względu na podjęcie sezonowej pracy na jej terenie. Wiele ciekawych domów wakacyjnych na Słowacji oraz komfortowo wyposażonych apartamentów można znaleźć dzięki stronie edom.pl, która pozwala też na dokonanie rezerwacji kwater w wyjątkowo przystępnych cenach. Wśród blisko 1300 propozycji nie brak domów i mieszkań, których cena wynajmu nie przekracza tysiąca złotych tygodniowo. Ponieważ są to przeważnie domy i mieszkania dla kilku osób, śmiało mogą z tej propozycji skorzystać znajomi, którzy wspólnie zdobywają doświadczenie zawodowe w sąsiednim kraju.
Gdzie szukać ofert pracy?
Znalezienie apartamentu lub domu na Słowacji nie jest większym problemem. Gdzie jednak szukać ofert pracy? Tu z pomocą przychodzą agencje pracy oraz portale ogłoszeniowe. Oprócz znanych agencji i portali internetowych pomocny może się też okazać Europejski Portal Mobilności Zawodowej, na którym oferty z terenów Słowacji pojawiają się dość często. Najwięcej ofert pracy na Słowacji dotyczy Bratysławy, na terenie której dzięki stronie edom.pl można znaleźć tani i wygodny apartament na czas służbowego pobytu w stolicy Słowacji.

Słowacja: kto znajdzie tu pracę?
Na pracę mogą tu liczyć przede wszystkim ci, którzy znają język słowacki lub angielski i nie przejmują się niższym niż w Niemczech czy Francji wynagrodzeniem. W odróżnieniu od innych państw niewykwalifikowani robotnicy mogą tu mieć problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Otwarta jest za to branża związana z logistyką i finansami. Wśród ofert zatrudnienia na terenie Słowacji często pojawiają się oferty pracy w telekomunikacji, komunikacji oraz transporcie. Ze względu na rozwijającą się w tym kraju turystykę praca czeka też w ośrodkach wypoczynkowych oraz w restauracjach, w których w szczycie sezonu praca czeka na młodych i ambitnych Polaków.


Możliwość poznania języka i kultury Słowaków oraz zdobycia tak cennego doświadczenia zawodowego czyni sąsiedni kraj popularnym kierunkiem wyjazdów dla młodych Polaków. Tu mogą rozwijać swe kompetencje, a jednocześnie zdobywać wiedzę o kraju, który dla Polaków staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem. 





2014-03-12 ,