Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Śląski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Opolska będą współpracować

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_5a0518eaa03567695.jpg
Śląski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Opolska będą współpracować

Wspólne projekty naukowe i studia podyplomowe z dziedziny zarządzania w ochronie zdrowia – to planowane efekty umowy o współpracy, jaką podpisali we wtorek w Katowicach rektorzy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Politechniki Opolskiej.

– Porozumienie rozpocznie współpracę, która przyniesie pożytek obu uczelniom – powiedział rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Przemysław Jałowiecki.

– Na terenie Opola brakuje takiej jednostki jak uniwersytet medyczny (…) Jest miejsce na szerszą współpracę – dodał rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf.

Pierwszym wymiernym efektem współpracy mają być studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na Politechnice Opolskiej, gdzie uczyć będą naukowcy uniwersytetu.

W ramach porozumienia uczelnie zamierzają też realizować wspólne projekty naukowe, tworzyć wspólne ścieżki rozwoju naukowego, możliwa jest też wymiana materiałów naukowych. Z kolei w zakresie kształcenia zakłada się wymianę studentów, a także stworzenie programu prowadzącego do otrzymania dyplomu ukończenia wspólnych studiów.

Śląski Uniwersytet Medyczny łączy już podobna umowa o współpracy z Uniwersytetem Śląskim i Śląską Izbą Lekarską - dzięki niej uruchomiono międzyuczalniane studia podyplomowe z zakresu prawa w ochronie zdrowia. Z kolei w porozumieniu z Akademią Muzyczną w Katowicach kształceni są specjaliści z zakresu muzykoterapii.

PAP - Nauka w Polsce

2013-02-28 ,