Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Rzetelna Firma

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_437759ebf82053158.jpg
Rzetelna Firma
Polska, jako przestrzeń działalności gospodarczej, nie cieszy się nadal najlepszą renomą. Przyczyną tego stanu rzeczy jest korupcja i brak transparentności procesów biznesowych. W 2008 roku wybucha kryzys gospodarczy i firmy zaczynają gnębić zatory płatnicze. Na szczęście 2008 to również rok kiedy to pojawia się światełko w tunelu. W kwietniu tegoż roku, pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, zostaje powołany do życia program Rzetelna Firma. Od tamtej chwili jego popularność stale rośnie. W chwili obecnej certyfikat rzetelności posiada ponad 40 000 podmiotów gospodarczych.
 
Otrzymując certyfikat Rzetelna Firma przedsiębiorcy zobowiązują się do przestrzegania ściśle określonego kodeksu zasad etycznych. Należą do nich między innymi: praworządność, odpowiedzialność, przejrzystość i właśnie rzetelność. W zamian otrzymują wyjątkową możliwość szybkiego i efektywnego potwierdzenia swojej finansowej wiarygodności wobec kontrahentów. Podpisując umowę zezwalamy na 24 godzinne monitorowanie statusu finansowego firmy przez KRD. Tym samym nasi stali i potencjalni partnerzy biznesowi, po kliknięciu na baner Rzetelna Firma, umieszczony na stronie internetowej firmy, mogą upewnić się co do dobrej kondycji finansowej i niezmiennej wiarygodności przedsiębiorstwa. To przekłada się bezpośrednio na pozytywny wizerunek, mocną pozycję w negocjacjach, konkursach i przetargach. Koszt certyfikatu Rzetelna Firma jest niewielki w skali budżetu firmy, a daje on przykładowo realną możliwość bezproblemowego uzyskania zgody na płatność po wykonaniu usługi. A jak certyfikat rzetelna firma kształtuje opinie o naszej działalności i wielkość sprzedaży niech powiedzą badania TNS OBOP, z których jasno wynika, że 60% ankietowanych nigdy nie skorzystałoby z usług zadłużonego przedsiębiorstwa. Certyfikat Rzetelna Firma na forum publicznym jest dość często dyskutowany. Wielu w dyskusjach podnosi argument, że dzięki niemu przedsiębiorca może liczyć na zminimalizowanie ryzyka zatorów płatniczych. W biznesie bowiem również mniej lub bardziej obowiązuje zasada wzajemności.
 
Certyfikat Rzetelna Firma ma też opinie negatywne, ale nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że wpływa w pewien sposób na decyzje klientów. My jesteśmy pewni, że udział w tym programie zaoferuje każdemu przedsiębiorcy o wiele łatwiejsze budowanie pozytywnego brandingu dla własnej marki.
2014-04-02 ,