Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ruszyło Studenckie Centrum Wolontariatu przy Politechnice Wrocławskiej

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c9a2ff52c91365059.jpg
Ruszyło Studenckie Centrum Wolontariatu przy Politechnice Wrocławskiej
W poniedziałek zainaugurowało swoją działalność Studenckie Centrum Wolontariatu (SCW) przy Politechnice Wrocławskiej.

Jak poinformował PAP Andrzej Charytoniuk z Biura Prasowego Politechniki Wrocławskiej, Studenckie Centrum Wolontariatu to miejsce dla wszystkich aktywnych studentów, których największym ograniczeniem jest brak miejsca do działania. Specjalnie dla nich w akademiku Hades zostały udostępnione pomieszczenia, w których będzie można pracować nad projektami, prowadzić szkolenia, rekrutację oraz organizować różnego typu wyjazdy. Do ich dyspozycji jest sala konferencyjna, sala spotkań, tzw. kanapa oraz sala do pracy cichej z biurkami i dostępem do internetu. Organizacje studenckie mogą rezerwować te pomieszczenia za pomocą specjalnego formularza on-line.
 
"Jest to także miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił jako wolontariusze. W Centrum będą organizowane spotkania dotyczące zasad organizacji imprez, wydarzeń kulturalnych czy też metod poszukiwania sponsorów i pieniędzy na realizację swoich pomysłów. Wszystkie organizowane w nowym centrum zajęcia muszą spełnić tylko jeden warunek: być bezpłatne" - zapowiada Chrytoniuk.
 
Obecnie na Politechnice Wrocławskiej działa ponad 200 kół naukowych, agend kultury i organizacji. W ich działalność zaangażowanych jest ponad 5 tys. studentów.
 
Opiekę nad centrum sprawuje Fundacja Manus.
 
2014-02-04 ,