Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ruszyła rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c61b6eb3524246382.jpg
Ruszyła rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego UW

Niedrogie kursy językowe, wykłady o sztuce, zajęcia z rozwoju osobistego - to niektóre z niemal 200 kursów, które oferuje Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. W piątek rozpoczęły się zapisy na zajęcia na UOUW.

Zajęcia, które prowadzą wykładowcy w niemal wszystkich wydziałów UW, rozpoczną się w kwietniu i będą trwały do końca lipca. Kursy są płatne - ceny wahają się od 180 do 270 zł za 30 godzin dydaktycznych. W ofercie można znaleźć zarówno zajęcia, które odbywają się w ciągu tygodnia, wieczorami, w weekendy. Są też krótkie, intensywne kursy wakacyjne. Dodatkowo UOUW organizuje debaty, wykłady i konferencje skierowane do warszawiaków. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

Jak informuje w rozmowie z PAP Marta Stawujak z UOUW, na razie w systemie zarejestrowało się ponad 32 tys. użytkowników, a średnio w jednym trymestrze na kursach wykupowanych jest 5-6 tys. miejsc. W kursach brać mogą udział zarówno dorośli, jak i młodzież, która ukończyła już 16 lat. Uczestnicy zajęć mogą pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, nabywać nowe umiejętności czy podnosić kwalifikacje zawodowe.

Jak mówi Stawujak, najbardziej popularne są kursy z obsługi programów komputerowych czy języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego czy włoskiego. – Zachwyca nas też popularność kursów hobbystycznych – przyznaje i wyjaśnia, że uczestnicy zaskakująco chętnie uczą się czegoś poza dziedzinami, którymi zajmują się zawodowo na co dzień.

Organizatorzy zapewniają, że grupy ćwiczeniowe liczą 25 - 30 osób, ale w wykładach uczestniczyć może więcej chętnych. Zapisy na intensywne kursy wakacyjne są otwarte nawet do lipca, ale rekrutacja do poszczególnych grup jest zamykana, jeśli zbierze się odpowiedni limit chętnych. Przedstawiciele UOUW zapewniają jednak, że możliwe jest stworzenie dodatkowych grup, jeśli zainteresowanie kursem będzie bardzo duże.

Miłośnicy kultury i sztuki mogą zdobyć ciekawe informacje o klasykach fotografii czy... poznać tajniki francuskich win. Osoby, które chcą uczyć się obcych języków mogą wziąć udział nie tylko w kursach angielskiego czy niemieckiego, ale też np. chińskiego, szwedzkiego czy czeskiego. Można też zdobyć wiedzę z zakresu psychologii w filmie czy dowiedzieć się, jak atrakcyjność człowieka może stać się jego narzędziem wpływu na inne osoby. Z kolei osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe mogą np. zdobyć szczegółowe informacje o podatkach w Polsce czy dowiedzieć się, jak przygotować do wydania swoją książkę. Do wyboru są również zajęcia ruchowe - nordic walking czy gimnastyka w wodzie.

Po ukończeniu kursu uczestnicy dostać mogą dyplomy zaświadczające o ukończeniu kursu.

UOUW działa od 2008 r., rekrutacja organizowana jest trzy razy w roku. Aby zapisać się na kursy należy założyć konto słuchacza na stronie www.uo.uw.edu.pl lub zgłosić się do biura UOUW.

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-08 ,