Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ruszyła akcja zachęcająca maturzystów do studiowania w Łodzi

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_8a2dbc6cf04906858.jpg
Ruszyła akcja zachęcająca maturzystów do studiowania w Łodzi
20 tys. przewodników po akademickiej Łodzi trafi w najbliższym czasie do maturzystów z regionu oraz największych miast Polski. W ramach akcji promującej studiowanie w Łodzi wolontariusze i przedstawiciele uczelni publicznych odwiedzą ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych.

We wtorek ruszyła kolejna edycja akcji "Wybieram Swoją Przyszłość - Łódź Akademicka", której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich. Akcja prowadzona będzie na terenie 32 miast woj. łódzkiego, a także w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i w Katowicach.

40 wolontariuszy stowarzyszenia ma odwiedzić w sumie 217 szkół ponadgimnazjalnych. Do 30 października chcą w nich rozdać ok. 20 tys. bezpłatnych, ponad stustronicowych przewodników poświęconych studiowaniu i życiu w Łodzi.

Z części katalogu poświęconej uczelniom maturzyści będą mogli dowiedzieć się o wydziałach, kierunkach studiów czy specjalnościach pięciu łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.

"W tym roku dodatkowo włączamy w akcję władze tych uczelni. Dziekani czy prorektorzy podczas spotkań w szkołach będą zachęcać do studiowania na swoich uczelniach czy poszczególnych wydziałach" - powiedział PAP prezes Stowarzyszenia Bartosz Gajewski.

W tym roku przewodnik zawiera więcej informacji na temat samej Łodzi i życia w mieście. Dodatkowo kierunki opisane są tak, aby każdy wiedział, co można w przyszłości robić po ukończeniu danego kierunku.

"W tym roku dołączyliśmy także poradnik zawodowy, czyli jak planować swojąkarierę zawodową wybierając dany kierunek studiów. Włączyliśmy w działania Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, który opisuje swoje inicjatywy kierowane do młodych ludzi" - dodał Gajewski.

Uruchomiony został również serwis www.lodzakademicka.info. Tegoroczna akcja prowadzona jest pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, prezydent Łodzi, marszałka woj. łódzkiego oraz rektorów łódzkich uczelni publicznych.

PAP - Nauka w Polsce
2013-09-11 ,