Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ruszyła "Droga na Harvard" - konkurs dla młodych i utalentowanych

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c30a280df9292105.jpg
Ruszyła
Utalentowane młode osoby, które marzą o studiowaniu na zagranicznych uczelniach, mogą wziąć udział w konkursie Droga na Harvard. Najlepsza czwórka wyjedzie na tydzień do USA z wizytą na Uniwersytet Harvarda. Zgłoszenia są przyjmowane do 14 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Harvard Club of Poland, skupiające polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.
 
W organizowanym po raz piąty konkursie mogą wziąć udział gimnazjaliści, licealiści, studenci i absolwenci uczelni wyższych, którzy chcieliby studiować na najlepszych uczelniach świata, w tym na Uniwersytecie Harvarda. Organizatorzy poszukują zdolnych i nieprzeciętnych ludzi pasjonujących się nauką, sportem, kulturą oraz angażujących się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne.
 
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny złożyć aplikację w języku angielskim. Jednym z zadań jest napisanie jednostronicowego eseju odpowiadającego na pytanie: "What is the most interesting problem or important issue for you?". Studenci mogą również opisać swoje osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.droganaharvard.pl . Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia.
 
Do drugiego etapu wybranych zostanie 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy odbędą rozmowę z kapitułą konkursu, która spośród nich wyłoni 15 laureatów. Zostaną oni objęci specjalnym programem mentorskim, który zapewni im dostęp do wiedzy i doświadczenia ponad 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.
 
Poza tym, czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej i wyjedzie na tydzień do Stanów Zjednoczonych z wizytą na Harvardzie. Tam będą mieli szansę spotkać się z wykładowcami i studentami, poznać warunki rekrutacji i nauki, a także wziąć udział w bieżących wykładach.
 
„Poprzez organizację konkursu chcemy obudzić marzenia młodych Polaków, umocnić ich wiarę w siebie oraz zamotywać do wyznaczania i osiągania zamierzonych celów – mówi prezes Stowarzyszenia Harvard Club of Poland, Krzysztof Daniewski. – Celem konkursu jest promowanie idei zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie. Wierzymy, że po studiach młodzi powrócą do kraju, aby go rozwijać”.
 
Wyniki zostaną ogłoszone zostaną 12 czerwca 2014 r. na oficjalnej gali finałowej.
 
Organizatorzy informują, że w poprzednich edycjach konkursu złożono w sumie prawie 3 tys. aplikacji, a część laureatów dostała się na wymarzone uczelnie zagraniczne, w tym na Harvard.
 
2014-02-21 ,