Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ruszają zapisy na VIII Letnie Praktyki Badawcze

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_d3f4ba91a89981741.jpg
Ruszają zapisy na VIII Letnie Praktyki Badawcze

Studenci i doktoranci, którzy chcą się przekonać, jak wykorzystywać matematyczny sposób myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji mogą wziąć udział w VIII Letnich Praktykach Badawczych. Rozpoczną się one w lipcu a zakończą we wrześniu w Warszawie. Rekrutacja do kolejnej edycji programu już się rozpoczęła.

Letnie Praktyki Badawcze są organizowane przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Program praktyk jest przeznaczony dla studentów o rozległych zainteresowaniach naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, do ekonomii i zarządzania. W czasie praktyk uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w kilku projektach o zróżnicowanej tematyce. Swoją wiedzą podzielą się specjaliści związani ze światem nauki i biznesu.

Minimalna deklarowana obecność udziału w praktykach to 6 tygodni, jednak należy liczyć się z tym, że deklaracje obecności będą brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym (im dłuższy zadeklarowany okres uczestnictwa, tym lepiej.

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach a jednocześnie realizować interesujące projekty z pogranicza świata nauki i świata biznesu, nauczyć się pracy zespołowej i skutecznego rozwiązywania problemów, powinny przesłać (na adres praktyki@ibspan.waw.pl) swoje CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego lub pracodawcy.

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wysłanie zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami. Podczas kolejnych etapów sprawdzana jest wiedza, umiejętności oraz determinacja osób zgłaszających chęć udziału w praktykach. Na podstawie wszystkich uzyskanych informacji podejmowana jest decyzja, które osoby zostaną przyjęte. Ostatecznego potwierdzenie przyjęcia na praktyki można się spodziewać najpóźniej w drugiej połowie czerwca.

Letnie Praktyki Badawcze czerpią inspiracje z brytyjskich doświadczeń w zakresie współpracy pomiędzy firmami a środowiskiem akademickim w obszarze szeroko pojętych zastosowań matematyki (ang. Industrial mathematics). Wzorcem jest tutaj brytyjski model tzw. Maths in Industry Study Groups.

Udział w praktykach jest bezpłatny, ale koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają sami uczestnicy.

Szczegółowe informacje na temat Letnich Praktyk Badawczych są dostępne na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/

Źródło: PAP Nauka w Polsce

2012-04-06 ,