Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_4909956a9a8965696.jpg
Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

Czy udostępnianie CV w portalu pomagającym w szukaniu pracy nie grozi wyciekiem danych osobowych? Jakie wymagania należy spełnić, aby przetwarzanie danych było bezpieczne? – Z tymi wyzwaniami zmierzą się studenci w startującym dzisiaj konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i kancelarię prawną PwC Legal.

Konkurs jest skierowany do studentów prawa III, IV lub V roku. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie kazusu i napisanie eseju na temat „Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy przetwarzanych w sieci informatycznej”. W ramach pracy konkursowej uczestnicy mają za zadanie wskazać, w jaki sposób dane osobowe powinny być właściwie chronione w przypadku ich przetwarzania w portalach internetowych służących poszukiwaniu pracy.

To już druga edycja konkursu GIODO, po raz pierwszy organizowana we współpracy z kancelarią prawną PwC Legal.

– Promowanie studentów posiadających szeroką wiedzę  z zakresu ochrony danych osobowych oraz propagowanie wiedzy z tej dziedziny prawa ma kluczowe znaczenie w dobie globalizacji i szybkiego rozwoju nowych technologii. Bezpieczne przetwarzanie danych osobowych w sieciach informatycznych stanowi podstawę do zwiększenia zaufania do usług internetowych – powiedział Dr Wojciech R. Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Zdaniem Anny Kobylańskiej, adwokat kierującej w PwC Legal praktyką ochrony danych osobowych, obecnie większość osób szukających pracy korzysta z aplikacji  lub wyspecjalizowanych serwisów internetowych przeznaczonych do prowadzenia lub wspomagania rekrutacji. –Chcemy upowszechniać wśród studentów wiedzę na temat tego, w jaki sposób dane osobowe takich osób powinny być przetwarzane i chronione – twierdzi adwokat w PwC Legal.

Nagrodami głównymi w konkursie organizowanym przez GIODO i PwC Legal są 3 tablety PC - za zajęcie I, II i III miejsca.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja br. Więcej informacji o konkursie na stronach: http://www.giodo.gov.pl

Informacje o PwC

PwC świadczy usługi doradcze zarówno dla największych przedsiębiorstw międzynarodowych ze wszystkich sektorów gospodarki, jak i dla polskich firm prywatnych, przedsiębiorstw rodzinnych oraz sektora publicznego. Obecnie zatrudnia w Polsce ponad 1700 specjalistów i kadry wspierającej w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. W zeszłym roku firma PwC obchodziła 20- lecie swojego istnienia w Polsce. Od 2009 r. prezesem PwC na naszym rynku jest Olga Grygier –Siddons.

PwC współtworzy ze swoimi klientami poszukiwaną przez nich wartość biznesową. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy blisko 169 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

2012-04-19 ,