Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Projektowanie i kreacja dla menedżerów

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_28586842cf1229849.jpg
Projektowanie i kreacja dla menedżerów
Międzynarodowa kadra praktyków z różnych branż, 200 godzin zajęć praktycznych, praca w interdyscyplinarnych zespołach projektowych – trwa rekrutacja na studia podyplomowe w School of Form: zarządzanie innowacją, projektowanie usług oraz nowość – pierwszy w Polsce kierunek z zakresu krytyki i historii designu. 

– Naszym celem było stworzenie specjalistycznych studiów, które wykształcą kadrę  przygotowaną do pracy i zarządzania przemysłami kreatywnymi w Polsce i Europie oraz projektantów wysokiej jakości usług w instytucjach publicznych, jak i w biznesie – mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowy School of Form. – To nowe i stale ewoluujące dziedziny wiedzy, w których ciągle jest deficyt specjalistów zdolnych do tworzenia produktów i usług odpowiadających na potrzeby człowieka. Z kolei rosnące zainteresowanie designem, jego powszechna obecność w mediach, rosnąca liczba imprez, publikacji i wydarzeń związanych z designem zwróciły naszą uwagę na brak oferty edukacyjnej dla managerów kultury i publicystów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie historii designu, krytyki oraz kuratorowania i organizacji wystaw czy konferencji. 

Dla kogo jest projektowanie usług i zarządzanie innowacją?

Studia skierowane są przede wszystkim do kadry menedżerskiej, pracowników działów marketingu, analiz i produkcji z rożnych sektorów gospodarki, ale także do absolwentów z wykształceniem projektowym, inżynierskim i ekonomicznym. Wiedza z zakresu projektowania usług znajdzie w szczególności zastosowanie w sektorze handlu, finansów, a także służby zdrowia, edukacji czy w instytucjach publicznych i samorządach terytorialnych. To kierunek dla przyszłych i obecnych projektantów produktów, w tym także technologii interaktywnych, architektów informacji, grafików, projektantów wnętrz, architektów, etnologów czy psychologów.

Innowacyjna metoda nauczania

Studia podyplomowe w School of Form wyróżnia przewaga zajęć praktycznych. Słuchacze pracują w interdyscyplinarnych zespołach nad rzeczywistymi projektami pod okiem ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem praktycznym i edukacyjnym z różnych branż. Ta metoda kształcenia pozwala na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z przedstawicielami różnych obszarów gospodarki i przemysłu kreatywnego. 
Program obejmuje różne aspekty zarządzania, projektowania i wdrażania usług, dostarczając praktycznych narzędzi do ich realizacji. Słuchacze studiów rozwiną swoją kreatywność, nauczą się zarządzać projektami, budować zespół i tworzyć strategie.  Dowiedzą się, na czym polega projektowanie usług i dlaczego w tym procesie korzysta się z takich dziedzin jak psychologia, zarządzanie, etnografia oraz design.

Historia i krytyka designu – nowość w Polsce

Historia designu to studia łączące teorię z praktyką. Zostały przygotowane z myślą o pracownikach instytucji kultury, firm projektowych oraz osobach pracujących w instytucjach działających na rzecz promocji i popularyzacji dizajnu.
Program kierunku wykracza poza ramy klasycznych dziedzin naukowych. Zapewnia wieloaspektowe spojrzenie na historię i teorię designu przez pryzmat takich dyscyplin jak socjologia, historia sztuki i architektury, antropologia, kultura wizualna. Studia składają się z szerokiej palety zajęć: wykładów, konwersatoriów, case studies opartych na tekstach kultury (filmach, obrazach, tekstach literackich), ćwiczeniach i warsztatach wymagających pracy indywidualnej i grupowej. W ramach zajęć praktycznych słuchacze mogą brać udział w warsztatach dziennikarskich z redagowania tekstów o designie oraz organizowania wydarzeń poświęconych projektowaniu. Wśród wykładowców „Historii i krytyki designu” znaleźli się m. in. prof. David Crowley, prof. Rafał Drozdowski, dr Ewa Klekot, dr Magdalena Kochanowska, dr Piotr Rypson.


****
School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo.
Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eidhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie  wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu. 

Więcej informacji o School of Form www.sof.edu.pl

2013-09-09 ,