Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Program grantowy dla kół studenckich. Nawet 5 tys. zł na realizację projektu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_9964be05b63903034.jpg
Program grantowy dla kół studenckich. Nawet 5 tys. zł na realizację projektu

Coraz więcej młodych osób bierze los we własne ręce i realizuje autorskie pomysły już na studiach. Credit Agricole Bank Polska po raz drugi zachęca studentów do przejęcia inicjatywy w kształtowaniu własnej przyszłości i uruchamia program Centrum Aktywnych. Bank przeznaczył 75 tys. zł na dofinansowanie studenckich projektów. Program ruszył 29. października tego roku.

W Centrum Aktywnych już po raz drugi organizowane są dwa konkursy. „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska”, w którym młodzi mogą ubiegać się – indywidualnie lub zespołowo – o dofinansowanie ich pomysłów w kategorii: przedsięwzięcie społecznie użyteczne. Wybrane inicjatywy zostaną wsparte kwotą 3 000 – 10 000 zł. Równolegle prowadzony jest program grantowy dla kół studenckich, w którym nagrodami są granty na badanie o tematyce społecznej w wysokości od 2 000 do 5 000 zł. Studenci mają czas na nadsyłanie prac na oba konkursy do 25 stycznia 2013 r.

2. edycja Centrum Aktywnych ma wspierać finansowo studentów, ale także edukować. Stąd w specjalnym panelu studenci będą mogli dowiedzieć się jak, krok po kroku, projekt napisać i dobrze skalkulować. Panel ma zachęcić młodych do rozpoczęcia planowania własnego biznesu zgodnie ze wskazówkami praktyków z banku.

Informacje o programie znajdują się na odświeżonej graficznie stronie internetowej www.centrumaktywnych.pl i fanpage-u banku. Promocję Centrum Aktywnych, podobnie jak w ubiegłym roku, wspierać będą Ambasadorzy programu. Wybrani w drodze rekrutacji studenci, reprezentują Centrum Aktywnych w 7 największych polskich ośrodkach akademickich.

W 1. edycji Centrum Aktywnych nagrodzonych zostało dziewięć inicjatyw. Grant przyznano m.in. na realizację następujących projektów:

  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Chi Kwadrat z Uniwersytetu Warszawskiego działającemu pod opieką prof. Anny Gizy – Poleszczuk, na realizację badania „Młodzi sami o sobie”,
  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Analiz Danych z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego opiekunem jest dr Artur Prędki, na realizację badania „Różnice w postrzeganiu i korzystaniu z produktów i usług bankowych pomiędzy studentami pierwszego oraz ostatniego roku krakowskich uczelni”,
  • Studenckiemu Kołu Naukowemu Analiz Ekonomicznych ze Szkoły Głównej Handlowej, otoczonemu opieką merytoryczną prof. Tomasza Szapiro na badanie „BID – badanie zachowań i strategii użytkowników w grach all pay”.

2012-11-16 ,