Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Poznań: Workgate 2012 już za nami, studenci zrekrutowani

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_76540ad10c5440618.jpg
Poznań: Workgate 2012 już za nami, studenci zrekrutowani

29.11 odbyła się pierwsza edycja warsztatów dla studentów organizowanych z inicjatywy Miasta Poznania, przy silnym wsparciu i zaangażowaniu poznańskich centrów BPO/SSC takich jak Carlsberg ASC, Ciber, Franklin Templeton Investments Poland, IKEA Business Service Center, MAN Accounting Center, Wikia oraz firmy rekrutacyjnej Grafton Recruitment. WorkGate okazało się ogromnym sukcesem, wzięło w nich udział ponad 2000 osób z czego 450 uczestniczyło w warsztatach.

„Cieszę się, że wzięłam udział w WorkGate. Największą zaletą warsztatów było ich osadzenie w realiach rynkowych. Nie przedstawiano nam teorii, ani tez – rozmawialiśmy o tym jak jest i jak się odnaleźć w sytuacji panującej na rynku pracy. Właśnie takiego podejścia brakowało mi.” – mówi Anna Książkiewicz, studentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na UEP.

Entuzjazm nie opuszczał również prowadzących…

„Spotkanie z grupą tak bystrych i ambitnych młodych ludzi, którzy otwarcie mówią, że chcą się rozwijać napawa optymizmem. Toczone podczas warsztatów dyskusje były niezwykle ożywione i ciekawe, jestem przekonany, że wielu uczestników znajdzie pracę w naszych firmach” – komentuje Wojciech Skrudlik Dyrektor MAN Accounting Center.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy mają nadzieję, że WorkGate 2012 zapoczątkuje cykliczną imprezę, która pozwoli na coroczną komunikację pomiędzy firmami poszukującymi wartościowych pracowników w sektorze BPO/SSC, a studentami wchodzącymi na rynek pracy.

Centra BPO/SSC (Business Process Outsourcing/Shared Services Centers)  to wyspecjalizowane  firmy lub jednostki organizacyjne, którym powierzane jest wykonanie nieprodukcyjnych procesów biznesowych takich jak np. księgowość lub obsługa IT. W Poznaniu ten sektor zatrudnia już przeszło 8.000 osób. W kolejnych latach planowany jest 20% wzrost zatrudnienia wynikający z pozyskiwania nowych Centrów oraz rozwoju obecnie funkcjonujących.

2012-11-30 ,