Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Polska będzie zachęcać studentów i naukowców z RPA do współpracy

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_b40ddd433f533234.jpg
Polska będzie zachęcać studentów i naukowców z RPA do współpracy
Dziś rozpoczyna się siedmiodniowa wizyta premiera Donalda Tuska w Afryce. Premier odwiedzi najpierw Republikę Południowej Afryki, a następnie Zambię. Jednym z towarzyszących mu w RPA ministrów będzie prof. Barbara Kudrycka, która podczas spotkań z rektorami i ministrami będzie zachęcać do wymiany studentów i wspólnych starań o unijne fundusze na projekty naukowe.

Minister spotka się z przedstawicielami uczelni wyższych i swoimi odpowiednikami w RPA. Głównym tematem rozmów ma być zintensyfikowanie dziś prawie nieistniejącej wymiany studenckiej. Chce zachęcić południowoafrykańskich studentów do nauki Polsce.

 – W RPA badania są prowadzone na wysokim poziomie, a uczelnie wyższe są naprawdę niezłe – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.  

Drugim dominującym tematem mają być pola badawcze możliwe do wspólnej realizacji. Prof. Kudrycka liczy na to, że razem z naukowcami z RPA polscy badacze będą mogli starać się o dofinansowanie z UE.

 – Pamiętajmy, że w nowej perspektywie finansowej przewiduje się środki finansowe dla dużych zespołów badawczych, w których mogą uczestniczyć również partnerzy, jednostki, naukowcy z krajów trzecich, spoza UE. Mam nadzieję, że razem z rektorami polskich uczelni zainteresujemy razem zarówno ministrów RPA, jak i przedstawicieli środowiska akademickiego, naukowego uczestnictwem w zespołach badawczych w Polsce, zabieganiem o wspólne środki europejskie – przekonuje minister nauki i szkolnictwa wyższego w rozmowie z agencją Newseria Biznes.

Podczas wizyty premierowi, oprócz minister nauki, towarzyszyć będą również ministrowie: transportu Sławomir Nowak, zdrowia Bartosz Arłukowicz, środowiska Marcin Korolec oraz rolnictwa Stanisław Kalemba.


 
2013-10-15 ,