Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Polscy studenci wezmą udział w międzynarodowym konkursie Air Cargo Challenge

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_d6723f8dbc5031183.jpg
Polscy studenci wezmą udział w międzynarodowym konkursie Air Cargo Challenge
Już w tym tygodniu trzy zespoly reprezentujące polskie uczelnie pojadą do bazy wojskowej w Ota, żeby rywalizować z drużynami z całego świata o tytuł najlepszych konstruktorów samolotów udźwigowych.

W dniach 8-12 sierpnia w Portugalii odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych zawodów Air Cargo Challenge. Z Polski pojadą na nie trzy zespoły z Polski, reprezentujące Politechnikę Białostocką, Politechnikę Rzeszowską i Politechnikę Śląską.

"Chcemy pokazać, że w Polsce także są zdolni, ambitni młodzi inżynierowie"
- mówią członkowie zespołu High Flyers z Politechniki Śląskiej. "Nasz samolot, HF-2 Heron jest już gotowy. Został od podstaw zaprojektowany tak, aby udźwignąć jak największy ciężar, w czym pomóc ma olbrzymie, jak na tę klasę płatowca, skrzydło o rozpiętości 5 metrów."

Air Cargo Challenge to odbywające się co dwa lata międzynarodowe zawody samolotów bezzałogowych skierowane do studentów uczelni technicznych. Celem rywalizacji jest zaprojektowanie i skonstruowanie samolotu, który przy zadanych parametrach technicznych (m.in. wymiary skrzyni transportowej, określona jednostka napędowa) będzie w stanie unieść ładunek o jak największej masie.

"Nasz samolot, HF-2 Heron jest już gotowy. Został od podstaw zaprojektowany tak, aby udźwignąć jak największy ciężar, w czym pomóc ma olbrzymie, jak na tę klasę płatowca, skrzydło o rozpiętości 5 metrów"
- tłumaczą studenci ze Śląska.

Oprócz polskich zespołów w konkursie weźmie udział 28 drużyn z dwunastu krajów.

PAP - Nauka w Polsce


2013-08-07 ,