Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Polka w finale prestiżowego konkursu Global Impact

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c630a271f28397982.jpg
Polka w finale prestiżowego konkursu Global Impact

Eksperci z Doliny Krzemowej są przekonani, że współczesny, szybki rozwój techniczny może pomóc podnieść jakość życia już w najbliższej przyszłości. Właśnie dlatego wspólnie z NASA założyli uczelnię Singularity University. Aby działać na prawdziwie globalną skalę, uczelnia organizuje konkursy Global Impact, w których mogą wziąć udział innowatorzy z całego świata. 

W kwietniu 2012 r. wizjonerzy z Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować swój wyjątkowy potencjał oraz rozwiązania, które w ciągu najbliższych 3 lat mogą zmienić na lepsze życie co najmniej miliona ludzi.

Pierwszy w Europie Środkowo- i Południowo-Wschodniej konkurs Global Impact, wspierany przez takie firmy jak Autodesk, Cisco, GE Healthcare czy PortfoLion, dotarł do tysięcy studentów, młodych przedsiębiorców oraz ludzi biznesu z całego regionu. Na konkurs przesłano 54 zgłoszenia z 8 krajów, a ich autorzy zajęli się m.in. kwestiami z dziedziny ochrony zdrowia, edukacji i bezpieczeństwa. Organizatorzy szukali innowacyjnych pomysłów, które w ciągu 3 lat będą mogły podnieść jakość życia miliona ludzi dzięki wykorzystaniu wykładniczo rozwijających się technologii. Spośród zgłoszonych projektów jury wyłoniło sześć najlepszych propozycji, których twórcy pochodzą z Bułgarii, Czech, Polski i Węgier.

Projekty finalistów:

  • Agnieszka Gaczkowska, Polska: Marnotrawstwo leków — internetowa usługa umożliwiająca lokalizację zbędnych leków i ostrzeganie o braku medykamentów
  • Tamás Haidegger, Węgry: Higiena rąk z myślą o czystszej planecie — innowacyjna edukacja i obiektywna kontrola higieny osobistej
  • Vaclav Plevka, Czechy: Unikanie zatorów drogowych w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania aglomeracji miejskich
  • Bogdana Rakova, Bułgaria: LIVEstat — zdrowe zakupy przez telefon
  • Dániel Rátai, Węgry: Leonar3Do — narzędzia zmieniające edukację, nauczanie i proces samodzielnego uczenia się przez całe życie dzięki wirtualnej rzeczywistości
  • Priszcilla Várnagy, Węgry: Be-novative — kreatywne pokonywanie wyzwań życiowych

Finaliści zaprezentują swoje projekty przed międzynarodowym jury, w którego skład wejdą członkowie kadry Singularity University, a także przedstawiciele firm Cisco i GE Healthcare. Finał odbędzie się 4 maja 2012 w Budapeszcie. Więcej informacji można znaleźć na podlinkowanej stronie. Podczas imprezy wystąpi Ernő Rubik, wynalazca kostki Rubika i honorowy patron konkursu.

Zwycięzca weźmie udział w letnim kursie podyplomowym na Singularity University wartym 30 000 USD. Nagroda obejmuje pokrycie wszystkich kosztów, takich jak przejazdy, uczestnictwo w zajęciach, zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto zwycięzca otrzyma wybrane przez siebie oprogramowanie Autodesk o wartości 10 000 USD.

2012-05-04 ,