Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Politechnika Poznańska: studenci będą doradzać firmom

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_d4126015e03405161.jpg
Politechnika Poznańska: studenci będą doradzać firmom
Zajęcia i ćwiczenia coraz częściej prowadzone są w kooperacji z różnymi firmami - zwłaszcza na kierunkach technicznych. Jednak to, co proponuje Politechnika Poznańska to zupełnie nowa jakość nauczania. Studenci bowiem będą mogli realnie wpływać na działania podejmowane przez przedsiębiorstwa.

Wszystko dzięki nowemu laboratorium, w którym to studenci - na stworzonych uprzednio wirtualnych modelach - będą mogli sprawdzić, które z ich pomysłów pomogą w ulepszeniu organizacji w danej firmie. Pełna nazwa nowego laboratorium to Centrum Symulacji i Optymalizacji Procesów Logistycznych i Produkcyjnych.

Studenckie pomysły, które będą testowane w laboratorium, dotyczą właśnie procesów logistycznych oraz produkcyjnych. Jednak dzięki współpracy z firmami zewnętrznymi nie będą to "wirtualne" problemy, lecz rzeczywiste trudności, z jakimi zmagają się realne przedsiębiorstwa. Każda firma może zacząć współpracę z Centrum Symulacji (więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej laboratorium SOCILAPP).

Co ciekawe, uczelnia sama zapłaciła za całe laboratorium, nie czekając na dofinansowanie. Wcześniej jednak przez 3 lata testowała program, przygotowując symulacje m.in. dla firm PKP Cargo, Solaris, Volkswagen czy też Bridgestone. Dzięki takim symulacjom można obniżyć koszty produkcji np. na etapie magazynowania, zamiast szukać oszczędności poprzez zwolnienia.

Laboratorium na Politechnice Poznańskiej jest pierwszym nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to kolejny przykład na to, że polskie uczelnie mogą współpracować z różnymi przedsiębiorstwami i instytucjami, aby studenci zdobywali doświadczenie zawodowe zanim opuszczą mury uczelni. Wcześniej pisaliśmy m.in. o współpracy IBM z Uniwersytetem Śląskim.

2012-10-24 ,