Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Politechnika Gdańska szuka Jaskółek Przedsiębiorczości

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_b64cdd0da16008765.jpg
Politechnika Gdańska szuka Jaskółek Przedsiębiorczości
Studenci i doktoranci Politechniki Gdańskiej, którzy mają pomysł na własny nowatorski biznes, mogą wziąć udział w ósmej edycji konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości. Do 23 grudnia powinni przesłać zgłoszenie, w którym opiszą swój pomysł. Najlepsi mają szansę na nagrody rzeczowe i merytoryczną opiekę ekspertów.

Konkurs ma promować bazującą na wiedzy i nowoczesnych technologiach przedsiębiorczość akademicką, komercjalizację nowoczesnych technologii; propagować i rozwijać przedsiębiorczość wśród studentów i kadry dydaktycznej Politechniki Gdańskiej oraz ideę tworzenia własnych firm.
 
Jak informuje uczelnia, zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę, której "nie da się przeliczyć na pieniądze – opiekę ekspertów". Specjaliści wspierać będą laureatów w realizacji pomysłów i służyć im praktyczną wiedzą oraz biznesowym doświadczeniem. Będą i nagrody materialne o łącznej wartości ponad 10 tys. zł.
 
W konkursie mogą wziąć udział studenci i doktoranci PG. Można w nim uczestniczyć indywidualnie bądź zespołowo. Zadaniem jest zaprezentowanie pomysłu biznesowego dotyczącego rozpoczęcia działalności gospodarczej. Preferowane są projekty bazujące na nowoczesnych technologiach oraz innowacyjne w zakresie produktu lub usługi.
 
Jury premiować będzie przede wszystkim strategię rozwoju i szansę powodzenia przedsięwzięcia. Ważna jest także strona ekonomiczna przedsięwzięcia i jego innowacyjność. Ocenie podlegać będzie również stopień zaspokojenia potrzeb rynkowych przez proponowaną firmę.
 
Najlepsze pomysły zakwalifikują się do finału. Ich autorzy 17 stycznia będą prezentować swoje pomysły przed komisją konkursową.
 
Jaskółki Przedsiębiorczości po raz pierwszy odbyły się w 2006 roku. Organizatorem konkursu jest Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej przy współpracy Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz politechnicznego Klubu Biznesu PKB+. Konkurs swoim patronatem objął rektor Politechniki Gdańskiej - profesor Henryk Krawczyk.
 
Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.jaskolki.com.pl
 
2013-12-02 ,