Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Polacy triumfują w zawodach europejskich zawodach robotycznych

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_cd48d57b4d1432942.jpg
Polacy triumfują w zawodach europejskich zawodach robotycznych

Dziesięć medali zdobyli polscy konstruktorzy w najważniejszych europejskich zawodach robotów RobotChallenge, które odbyły się w Wiedniu. Po raz trzeci z rzędu zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów.

W wiedeńskich zawodach – uznawanych za największe i najbardziej prestiżowe w Europie – startują mobilne, samodzielne, własnoręcznie skonstruowane roboty. W zakończonej dziesiątej edycji Polacy zaprezentowali 60 konstrukcji. Zawodnicy mogli rywalizować w 15 różnych konkurencjach.

Nasi konstruktorzy zdobyli aż dziesięć medali: cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Największy sukces i komplet medali przyniosła Polakom kategoria Mini Sumo. Sukcesem zakończyła się także konkurencja Humanoid Sumo, w której polscy zawodnicy zajęli pierwsze i drugie miejsce. Ponadto konstruktorzy z Polski wywalczyli złoty i brązowy medal w kategorii Line Follower, złoty medal w konkurencji Air Race Autonomous, srebrny w kategorii Freestyle oraz brązowy w Puck Collect.

Drugie miejsce w klasyfikacji – z sześcioma medalami – zajęli Rosjanie. Trzecie wywalczyli Łotysze, którym udało się zdobyć pięć krążków.

Mistrzostwa RobotChallenge organizowane są od 2004 roku. Wystartowało w nich już ponad tysiąc robotów z 31 państw. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset uczestników z 20 krajów.

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-29 ,