Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Podręczniki: czy muszą być drogie?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c9a18c85516710136.jpg
Podręczniki: czy muszą być drogie?
Problemy finansowe doskwierają wielu polskim studentom. Nawet bezpłatne studia wiążą się z wielkimi wydatkami. Akademik, życie codzienne oraz zakup podręczników – oto lista wydatków, z którymi muszą się mierzyć polscy żacy. Jak im podołać?
 
Tanie studiowanie: jak zaoszczędzić na podręcznikach?
 
Kserowanie całych rozdziałów oraz kupowanie z przyjaciółmi podręczników do spółki to częste sposoby na obniżenie kosztów nauki. Niestety luźne kartki lubią się gubić, a spór o kolejność korzystania z podręcznika może pozbawić i szansy na zdanie egzaminu, i przyjaciół. O wypożyczeniu na dłuższy czas podstawowej literatury z uniwersyteckiej biblioteki również można zapomnieć. Czas korzystania z książki jest przecież ograniczony, a długa lista oczekujących nie sprzyja przedłużaniu terminu zwrotu podręcznika. Jedyną opcją pozostaje zatem poszukanie księgarni, w której zestaw niezbędnych książek będzie można nabyć w szybki i tani sposób. Czy istnieje szansa na kupienie książek w przystępnej cenie?
 
Antykwariat: przyjaciel oszczędnego żaka
 
Używane, pokreślone, za to tanie – oto podręczniki, które można kupić w wielu antykwariatach. Za niższą cenę można zakupić tu książkę, która ma już na swym koncie kilka sesji. Tom, który w księgarni kosztuje 3—40 złotych, w antykwariacie można znaleźć już za kilkanaście złotych. I choć stan książki odbiega od ideału, można z niej korzystać bez ograniczeń przez cały rok akademicki.
 
A może księgarnia online?
 
Niestety wybór podręczników w antykwariatach jest ograniczony, a ogromny popyt na akademickie lektury utrudnia dokonanie zakupu niezbędnego zestawu książek. Ostatnią deską ratunku mogą się okazać księgarnie internetowe, które oferują niższe ceny niż te stacjonarne, a dodatkowo kuszą wspaniałymi promocjami. Tanie podręczniki można kupić m.in. dzięki księgarni Merlin.pl, która przyciąga nie tylko niskimi cenami, ale i wygodą zakupów.
 
Podręczniki są niezbędne na każdym etapie nauczania. Uczniowie podstawówek i szkół średnich, studenci oraz osoby uzupełniające wykształcenie dzięki policealnym szkołom muszą z nich korzystać systematycznie. Inwestycja w nie jest koniecznym wydatkiem, który jednak szybko się zwróci. Zawarta w nich wiedza to przepustka do zdanych egzaminów oraz szansa na cieszenie się szeroką wiedzą – tak ważną w dzisiejszych czasach.
2014-03-24 ,