Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Pieniądze z UE na informatyzację uniwersytetu i placówek oświatowych w Radomiu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ce5f1782a42198582.png
Pieniądze z UE na informatyzację uniwersytetu i placówek oświatowych w Radomiu

Unijne dofinansowanie na informatyzację otrzyma Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu oraz radomski magistrat – poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Radomiu wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu (dawna Politechnika Radomska) dostanie pieniądze na budowę zintegrowanego systemu informatycznego. Wartość całego projektu to 4,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 3,8 mln zł.

W ramach projektu planowana jest m.in. modernizacja informatycznej obsługi działu kadr, wdrożenie nowoczesnych systemów finansowo-księgowych i zmiana obiegu dokumentów poprzez wprowadzenie e-kancelarii z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Uczelnia jest już w trakcie realizacji projektu; ma go sfinalizować do końca tego roku.

Urząd Miejski w Radomiu dostanie z kolei fundusze z UE na stworzenie zintegrowanego systemu zarządzania oświatą na terenie miasta i gminy Radom. Wartość całego projektu to 5,8 mln zł, z czego unijne wsparcie, stanowiące 85 proc. tej kwoty, wynosi 4,9 mln zł.

Jak poinformowała PAP Ryszarda Kitowska z radomskiego magistratu wdrożenie systemu usprawni pracę w miejskich placówkach oświatowych, a także zapewni łatwiejszy dostęp do zasobów oświatowych. Chodzi m.in. o elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół czy dostęp do elektronicznego dziennika lekcyjnego.

Według Kitowskiej dzięki pozyskanemu dofinansowaniu możliwy będzie też zakup i instalacja sprzętu teleinformatycznego dla placówek oświatowych, w tym zestawów komputerowych z oprogramowaniem systemowym i biurowym, a także wspomagającym zarządzanie. Chodzi m.in. o oprogramowanie pozwalające na racjonalizację wydatków i optymalizację zużycia energii elektrycznej.

Wsparcie unijne przyznane zostało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. 

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-04 ,