Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Opole po raz kolejny przyzna stypendia studentom

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e87e4326a54369020.jpg
Opole po raz kolejny przyzna stypendia studentom
Opole po raz kolejny przyzna stypendia najlepszym i najaktywniejszym studentom uczącym się w szkołach wyższych w mieście. W ubiegłym roku odebrało je 58 osób. Miesięcznie wynosiły one od 630 do 1000 złotych.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka opolskiego ratusza Alina Pawlicka-Mamczura to, jak wysokie będą „Stypendia Prezydenta Miasta Opola” na ten rok akademicki, zależeć będzie od liczby zakwalifikowanych do programu. Maksymalna stawka na osobę to 1000 zł brutto. Stypendystów wybierze specjalna komisja, powołana przez prezydenta Opola. Nabór wniosków do drugiej już edycji programu potrwa do 24 stycznia.
 
Pawlicka-Mamczura dodała, że w tym roku w puli przeznaczonej na stypendia - i finansowanie programu praktyk studenckich, na który nabór ma być również wkrótce ogłoszony - przeznaczono w budżecie miasta 180 tys. zł.
 
Stypendia przyznawane będą przez Opole ponownie, bo ubiegłoroczny pilotażowy nabór cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży. Wnioski o ich przyznanie złożyło 170 osób, a dostało je 58 studentów - 47 z Uniwersytetu Opolskiego, 10 z Politechniki Opolskiej oraz jeden z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. W puli miasto miało wtedy do podziału 150 tys. zł.
 
By starać się o stypendia trzeba być studentem którejś z uczelni w Opolu – publicznej lub niepublicznej; ukończyć, co najmniej, drugi rok studiów pierwszego stopnia; mieć poniżej 25 lat i spełniać kryteria uprawniające do wnioskowania o stypendia rektora swojej uczeni dla najlepszych żaków w danym roku.
 
Ponadto trzeba się wykazać aktywnością na niwie społecznej lub naukowej. Komisja oceniać będzie m.in. działalność w kołach naukowych, organizacjach studenckich, fundacjach, stowarzyszeniach oraz publikacje, udział w konferencjach czy sympozjach, zespołach badawczych, itp. „Stypendia te przeznaczone są dla najwybitniejszych studentów. To swoisty opolski +Nobel dla studenta+, wsparcie dla ambasadorów opolskiego środowiska studenckiego” – wyjaśniła Pawlicka-Mamczura.
 
Cel programu stypendialnego miasta to m.in. wsparcie opolskich środowisk akademickich, przyczynienie się do rozwoju młodych kadr, które w przyszłości mają wspierać rozwój Opola, zachęcanie maturzystów do podejmowania studiów na opolskich uczelniach i samych studentów do rozwoju, działalności i poszerzania dorobku naukowego.
 
Stypendia zostaną przyznane na dziewięć miesięcy trwającego już roku akademickiego – od października 2013 do czerwca 2014. 

2014-01-20 ,