Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Odliczanie VAT od samochodów osobowych bez tajemnic na blogu inFakt

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c0c954a3a23589955.jpg
Odliczanie VAT od samochodów osobowych bez tajemnic na blogu inFakt
Dzięki nowemu wpisowi na blogu inFakt.pl przedsiębiorcy wreszcie poznają najistotniejsze kwestie zawarte w nowych przepisach dotyczących odliczania VAT-u od samochodów osobowych. Prace nad projektem i pierwsze informacje na temat zmian budziły spore zainteresowanie właścicieli firm, którzy z niecierpliwością czekali na efekt działań posłów. Niedawno przepisy zostały przegłosowane, a inFakt wskazuje pięć kwestii, o których warto wiedzieć.

Na pierwszy rzut przedstawiono możliwości odliczenia 100 procent VAT przy zakupie samochodu. Z publikacji dowiemy się kiedy jest to realne i z jakimi ograniczeniami trzeba się liczyć. Punkt drugi zatytułowany „odliczenie pełnego VAT-u to konieczność prowadzenia ewidencji” odpowiada na nurtujące pytanie dotyczące między innymi prowadzenia szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu i jakie dane powinien zawierać ten dokument. Autor tłumaczy po co jest potrzebna ewidencja i o czym trzeba jeszcze pamiętać, żeby rozliczenie nie zostało zakwestionowane.
Na blogu przeczytamy również o zasadach odliczania podatku wtedy, gdy z auta korzystamy zarówno w celach firmowych, jak i prywatnych. Infakt porusza też zagadnienie wydatków związanych z eksploatacją. Czwartą kwestią jest związana z zapisami umożliwiającymi przedsiębiorcom odliczenie 50 procent VAT od zakupu paliwa w przypadku użytku mieszanego samochodu. Niestety, rozwiązanie nie wejdzie w życie „od razu”, lecz dopiero po pewnym czasie.

Na koniec najważniejszych informacji o nowelizacji przepisów zostawiono temat związany z autami z kratką. Blog podpowiada przedsiębiorcom do kiedy można odliczać pełny VAT przy zakupie tego typu pojazdów oraz o dodatkowych warunkach jakie trzeba spełnić.

Po szczegółowe rozwinięcie wspomnianych wiadomości o zmianach odsyłamy na bloga inFaktu. Tekst poruszający pięć kwestii o odliczeniu VAT od samochodu znajdziemy pod adresem blog.infakt.pl/odliczenie-vat-u-od-samochodow-osobowych-5-kwestii-o-ktorych-warto-wiedziec.  Więcej o księgowości online? Wejdź na: księgowość – www.infakt.pl.

2014-02-17 ,